Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Šeimos problemas reguliuojantys dokumentai

Šeimos problemas reguliuojantys dokumentai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Šeimos samprata, jos funkcijos ir disfunkcijos. Šeimos funkcijos. Šeimos disfunkcijos. Šeimos politika. Kai kurie įstatymai apibrėžiantys šeimą, jos narių teises ir pareigas. Vaiko memorandumas tėvams. Šeimos problemos. Santuoka ir skyrybos. Skyrybos. Santuokos turtinis aspektas.

Ištrauka

Visuomenės struktūroje svarbiausias elementas, užtikrinantis demografinę valstybės ir tautos ateitį yra šeima. Šeimos sąvoka paprastai yra traktuojama taip: šeima – holistinis biosocialinis vienetas, unikali socialinė institucija, nepakartojamas fenomenas. Šeima – paremta socialiniais, ekonominiais ir biologiniais ryšiais bei interesais mažos žmonių grupės sąjunga, mažiausia vi-suomenės regeneracijos grupė. Ji susideda iš drauge gyvenančių tėvų ir vaikų, kartais ir kitų gi-minaičių; pagrįsta santuoka arba kraujo ryšiais; jos nariai tvarko bendrą ūkį; tarpusavio santykius daugiausiai grindžia dorovinė atsakomybe, savitarpio supratimu ir pagalba. Šeima – svarbiausia vaikų ugdymo institucija, svarbiausia mikroaplinka, kur vykdoma vaikų socializacija. Šeimoje perteikiamos ir puoselėjamos tėvams ir vaikams brangiausios žmogiškosios vertybės.


Šeima, kaip ir bet kuri kita socialinė institucija atlieka tam tikras funkcijas, kurias galima apibrėžti kaip šeimos paskirtį, kuri siejasi su šeimos narių poreikių tenkinimu ir vaidmenų atlikimu. Kadangi šeimos funkcijos siejasi su joje gyvenančių asmenų poreikių tenkinimu, pačių funkcijų gali būti išskirta tiek, kiek išskiriama poreikių rūšių.
Mūsų visuomenėje, kai santuoka kuriama laisva valia, šeimoje visų pirma siekiama tenkinti pačius esmingiausius poreikius: meilės, fizinio ir psichologinio saugumo, savęs vertinimo, saviraiškos. Todėl itin reikšmingomis tampa dvasinio bendravimo, emocinės ir kitos panašios funkcijos; kadangi šeimos nariai bendrai rūpinasi ir materialinių poreikių tenkinimu, tai svarbi yra ir šeimos ekonominė funkcija. Taigi, pripažįstant, jog svarbiausi šeimos poreikiai siejasi su šeimos ūkio tvarkymu, su šeimos narių socializacija, jų emocijomis ir dvasiniu bendravimu, socialine parama, sutuoktinių seksualiniu-erotiniu gyvenimu, galiam išskirti šias pagrindines šeimos funkcijas:
• ekonominė;
• emocinė;
• dvasinio bendravimo;
• socializacijos;
• seksualinė-erotinė.
Šeima, kuri atlieka savo funkcijas ir tenkina savo narių poreikius yra laikoma "normaliai funkci-onuojančia". Normaliai funkcionuojančios šeimos pagrindiniais požymiais paprastai laikomi:
• tolerantiškumas;
• abipusė pagarba;
• noras būti drauge;
• interesų ir vertybinių orientacijų panašumas.


Tačiau kai tik šeimoje įvyksta krizės (skyrybos, mirtis, nedarbas ir pan.), sutrinka ir šeimos funkcijų atlikimas. Tokiais atvejais galima kalbėti apie funkcinius šeimos sutrikimus arba dis-funkcijas, kai prastai atliekama viena ar kelios funkcijos. Pvz.:, mirus žmonai ar vyrui sutrinka emocinės funkcijos atlikimas šeimoje, o neturint vaikų – neįmanoma patenkinti ugdomosios funkcijos.
Šeimos funkcionalumą trikdo dvejopo pobūdžio priežastys:
1. Išorinės (karai, ekonominės krizės, stichinės nelaimės).
2. Vidinės (tai įvairiausios su šeimos krizėmis ir šeimos narių gyvenimo būdu susijusios priežastys, pvz.: ilgalaikis išsiskyrimas, skyrybos, mirtis, sunki liga, vieno iš sutuoktinių sunkus charakteris ir pan.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-08
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.46 KB
AutoriusBritva
Viso autoriaus darbų202 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos problemas reguliuojantys dokumentai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą