Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Laimingo gyvenimo psichologija

Laimingo gyvenimo psichologija

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Laimės sąvokos turinys. Laimės prielaidos. Laimės paradoksas. Būti laimingam – nelengva. Ar protingesnieji laimingesni? Viena iš laimės paslapčių – darni šeima. Kita laimės paslaptis – protingi apribojimai. Laimės koeficientas. Laimės koeficiento atsiradimas. Tiesiog imkite ir darykite. Daugiau jaudinamų akimirkų. Nugalėkite blogus jausmus. Laimės pamatas. Kiekviena diena laiminga. Pabandykite būti laimingi.

Ištrauka

Laimingas gyvenimas yra prasmingas. Laimės sąvoka pirmiausia išreiškia gilų žmogaus pasitenkinimą savo gyvenimu, savo būtimi. Laimė – tai realios visuomeninės žmogaus padėties , darbų ir pasiekimų adekvatumas jo poreikiams, ketinimams. Tai subjektyvus tokio adekvatumo išgyvenimas, asmenybės tapatumo, vidinės jos harmonijos pajautimas. Tačiau laimė apima ir neigiamus žmonių išgyvenimus, kylančius dėl to, kad reali jų padėtis, pasiekimai neatitinka arba ne visiškai atitinka jų tikslus ir norus, neteikia jiems galimybių patenkinti savo poreikius. Operuodami laimės sąvoka, mes galime vertinti žmonių gyvenimą, kalbėti apie laimingą ar nelaimingą gyvenimą, numatyti būdus, kaip geriau ir prasmingiau gyventi.
Laimė – tai teigiami jausmai, išgyvenimai, kuriuos lydi atitinkamos mintys, racionalus įsisąmoninimas, apmąstymas. Vadinasi, laimė yra jausmais ir racionaliu suvokimu pasireiškiantis, visą asmenybę apimantis išgyvenimas. Šis išgyvenimas yra kartu ir vertinimas. Išgyvendamas teigiamus jausmus kaip subjektyvų savo realios būties atspindį, racionaliai juos įsisąmonindamas, žmogus kartu įvertina savo santykį su tikrove ir dėl šio santykio atsirandančią savijautą. Save vertindamas, individas jau vadovaujasi daugiau ar mažiau aiškiais vaizdiniais, nusimanymu, supratimu, koks jo gyvenimas bei savijauta turėtų būti. Subjektyvi laimės išgyvenimo prielaida yra idealus žmogaus gyvenimo vaizdinys, kuriame glūdi tam tikras normatyvas. Šis vaizdinys atsiranda auklėjimo, bendravimo procese, jį formuoja ir individuali gyvenimo patirtis. Jis ne tik padeda žmogui vertinti savo gyvenimą, bet ir išreiškia tam tikrą paliepimą, nurodymą, kaip žmogus turėtų gyventi.
Vien tik objektyvi visuomeninė žmogaus padėtis lemia jo laimę. Vargu ar galima žmogų laikyti laimingu, jeigu jis pats toks nesijaučia. Laimė, kaip subjektyvus išgyvenimas, yra asmenybės individualaus dvasinio pasaulio vertybė, kuri negali būti vertinama tik visuomeninio utilitarizmo bei tikslingumo požiūriu.
Laimė – tai toks subjektyvus žmogaus išgyvenimas, kuris reikšmingas ne tik tarpasmeninio bendravimo, bet ir žymiai platesniu, visuomeniniu, požiūriu. Pagal tai, ar dauguma žmonių yra patenkinti savo gyvenimu, ar ne, ar jie jaučiasi laimingi, gali būti sprendžiama ir apie esamų visuomeninių santykių, valstybinės santvarkos žmoniškumą, pažangumą. Jeigu dauguma žmonių negali deramai patenkinti dvasinių, kultūrinių savo poreikių, negali įgyvendinti savo užmojų ir dėl to yra nepatenkinti gyvenimu, jaučiasi nelaimingi, priežasčių reikia ieškoti ne vien pačių žmonių asmeninėse savybėse, bet ir visuomeninėse tų žmonių gyvenimo sąlygose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-20
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis32.43 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laimingo gyvenimo psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą