Išplėstinė paieška
 
 
 

Laimė

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Šypsena. Laimė. Malonūs jausmai. Mūsų kūnas žino daugiau nei mes patys. Laimė nėra nelaimės priešprieša. Kairėje - laimė, dešinėje – nelaimė. Išvados.

Ištrauka

Šiandien jau žinome labai daug apie tai, ką galėtume vadinti laime. Tik didžioji dalis šių žinių sunkiai pasiekiama, nes jos yra išsibarsčiusios begalėje mokslinių straipsnių, kurių daugelis sunkiai suvokiami, o kai kurie dar niekada neskelbti. Vienam laimė — ankstų rytą basomis bėgti per rasotą pievą, kitam — ant rankų paimti kūdikį. Retkarčiais laimės pojūtį gali sukelti ir viso to nebuvimas: dzenbudizmą praktikuojantis vienuolis patiria dvasinę palaimą grimzdamas į tuštumą. Visi siekiame patirti tą pojūtį, tačiau jis mus užklumpa tuomet, kai mažiausiai to tikimės — ir tik tam, kad dingtų vos spėjus apsidžiaugti. Vėl pritrūksta laiko atidžiau įsižiūrėti į laimę ir atrasti taisykles, pagal kurias ji žaidžia su mumis. Dar nė karto visų šių duomenų nebandyta apibendrinti ir aprašyti taip, kad bet kuris žmogus įstengtų suprasti ir jais pasinaudoti. Viena iš hipotezių kalba apie smegenų sritis, kuriose kyla malonūs pojūčiai: mūsų galvoje įtaisyti džiaugsmo, malonumo ir euforijos "jungikliai", vadinasi, turime kuo valdyti laimę. Taigi esame užprogramuoti teigiamiems jausmams. Tai tas pats, kaip ir gimstant atsinešamas gebėjimas kalbėti.
P. Ekmanas, jaunasis mokslininkas, sukūrė ištisą sistemą jausmų apraiškoms versti skaičiais ir lentelėmis. Kiekvieną grimasą jis išskaidė į smulkiausias sudedamąsias dalis. Mimiką kuria keturiasdešimt du žmogaus veido raumenys. P. Ekmanas kiekvienam jų virptelėjimui priskyrė po skaičių. Pavyzdžiui, devyni reiškė nosies raukimą, penkiolika — lūpų suspaudimą. Dabar mokslininkas galėjo modeliuoti kompiuteriu labiausiai neįtikėtinas grimasas. Taip jis atrado devyniolika skirtingų šypsenos atmainų. Iš jų aštuoniolika yra nenuoširdžios, bet, nepaisant to, be galo naudingos. Jos tampa kauke, kai nenorime, kad kiti sužinotų tiesą apie mūsų jausmus. Egzistuoja šypsena, kuria įskaudinti pikto pokšto bandome rodyti mandagumą; šypsena, už kurios glūdi baimė; geranoriška veido išraiška, kuria reaguojame į ne itin malonų dalyką. Kiekvieną kartą sujuda didysis skruosto raumuo, einantis nuo skruostikaulio iki viršutinės lūpos ir keliantis aukštyn burnos kampus. Jei šypsena netikra, kiekvienąkart dar pasidarbuoja vis kitos veido raumenų grupės. Nors be tokių signalų žmonės vargu ar galėtų suprasti vienas kitą, šios grimasėlės su džiaugsmu susijusios menkai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-18
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis18.17 KB
AutoriusAlgirdas
Viso autoriaus darbų38 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word LAIME [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Marijampolės kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą