Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Skyrybos ir jų poveikis vaikams

Skyrybos ir jų poveikis vaikams

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Skyrybos ir jų etapai. Skyrybų tyrimai ir statistika. Skyrybų priežastys. Skyrybų padariniai vaikams. Emocijos, per skyrybas būdingos ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus vaikams. Skyrybų poveikis suvokiant lyčių vaidmenį ir tėvo vaidmuo vaikų auklėjime. Vaikų globa. Kaip papasakoti vaikui apie skyrybas. Tėvų elgesio klaidos po skyrybų. Išvados.

Ištrauka

Skyrybos – didelė drama šeimoje, tragedija vaikams. Jos pakeičia kiekvieno šeimos nario tolesnį gyvenimą. Atsiranda daug nenumatytų problemų: ekonominiai sunkumai, keičiasi asmeniniai įpročiai, gyvenimo būdas, kartais gyvenamoji vieta, santykiai su draugais ir pažįstamais, vaikų bendravimas ne tik su buvusiu tėvu ar motina, bet ir su jo (jos) giminaičiais. Kartais kai kuriems žmonėms būna sunku susitaikyti su esama padėtimi, santuokos, turimo socialinio statuso praradimu.
Skyrybos išsekina žmones tiek fiziškai, tiek psichiškai ir emociškai. Po jų sutuoktiniai dažnai tampą užsidarę, nepatiklūs išgyveną stresą ir depresiją. Jie jaučia, kad pasikeičia kitų žmonių požiūris į juos, kaip į lengvabūdiškus, nesugyvenamus žmones. Daugelis išsiskyrusiųjų pripažįsta nežinoję, kokių dvasinių kančių bei išmėginimų patirs, ir užuot skyręsi, būtų savikritiškiau žvelgę į save ir mėginę kaip nors stiprinti santuoką.
Skyrybos – tai santuokos nutraukimas, kai sutuoktiniai yra gyvi. Santuoka nutraukiama, kai toliau bendrai gyventi ir išsaugoti šeimos neįmanoma arba nenorima. Skyrybos laikomos įvykusiomis, kai vienas iš sutuoktinių civilinės metrikacijos skyriuje gauna skyrybų liudijimą.
Yra išskiriami trys skyrybų etapai:
1. Emocinės skyrybos. Joms būdingas sutuoktinių jausmų atšalimas, abejingumas vienas kitam, meilės ir pasitikėjimo praradimas. Emocinės skyrybos dažniausiai pasitaiko tam tikrais vedybų laikotarpiais. Pirmasis - pirmieji treji vedybiniai metai. Sutuoktiniai pamato jiems nepatinkančias, anksčiau nepastebėtas savo išrinktųjų savybes. Dingsta buvęs susižavėjimas, vis dažniau galvojamą, kad reikia nutraukti santuoką, kol dar nevėlu, kol dar galima sukurti kitą šeimą; Antrasis – pasireiškia 43–50-aisias gyvenimo metais, paprastai po klimakso. Tai metas kai nublanksta jaunatviškas moters žavesys, o vyras vis dažniau žvalgosi į jaunesnes moteris. Dažnas vyras susigundo dar kartą grįžti į jaunystę; Trečiasis - tai senatvės laikotarpis, kai žmogaus nervų sistema išsiderina, žmogus tampa irzlus ir priekabus, senyva moteris dažnai vengia lytinių santykių ar net jais šlykštisi. Prasideda nesutarimai ir įvyksta emocinės skyrybos.
2. Fizinės skyrybos. Joms būdinga tai, kad sutuoktiniai jau galvoja apie skyrybas, jų juridinę galimybę. Šiuo laikotarpiu sutuoktinių santykiai riboti, sutuoktiniai pradeda gyventi atskirai.
3. Juridinės skyrybos. Jos juridiškai įregistruoja skyrybų faktą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-26
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis22.5 KB
Autoriusalija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skyrybos ir ju poveikis vaikams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą