Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Biheviorizmas

Biheviorizmas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bihevioristinės krypties apibrėžimas. B.F. Skinerio idėjos. J.B.Vatsono idėjos. Bihevioristų teorijos. Elgesio akcentavimas. Klasikinė sąlyginė reakcija. Operantinis sąlygojimas. Socialinio išmokimo teorija. Bihevioristinės teorijos vertinimas. Išvados.

Ištrauka

XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje Europos ir JAV universitetuose kūrėsi psichologijos katedros. Psichologinius eksperimentus iš fiziologų, medikų, fizikų perėmė profesionalūs psichologai. Tačiau nebuvo sukurta psichologijos sistema, kuri būtų grindžiama aiškiai apibrėžta teorija. Psichologija, kaip ir jos pamatas – filosofinės mokyklos – turėjo daug krypčių. Tai struktūralizmas, funkcionalizmas, biheviorizmas, geštaltpsichologija, psichoanalizė, kognityvinė psichologija, humanistinė psichologija.
Dabartinė psichologija – intensyviai besivystantis mokslas. Šiandien psichologijoje vienu metu egzistuoja įvairios kryptys, taigi, ir skirtingi požiūriai į tai, kas yra šis mokslas. "Skirtingų mokyklų atstovai, išryškindami ir sureikšmindami vieną ar kitą psichikos aspektą, giliau jį tyrinėdami, praturtina psichologijos mokslą naujais faktais bei tyrimo metodais" .
Šiame darbe plačiau aptarsim vieną iš psichologijos krypčių – biheviorizmą.
Darbo tikslas: Apibūdinti biheviorizmą kaip psichologijos kryptį.
Darbo objektas: Pagrindiniai biheviorizmo bruožai.
Darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti biheviorizmo sąvoką.
2. Aprašyti biheviorizmo atstovo B.F. Skinerio idėjas.
3. Aprašyti biheviorizmo atstovo J.B.Vatsono idėjas.
4. Aprašyti pagrindines bihevioristų teorijas.
5. Pateikti bihevioristinės teorijos vertinimą – išryškinti jos privalumus ir trūkumus.
"Biheviorizmas (angl. k. behaviour – elgimasis, elgsena) – tai materialistinė psichologija, kuri psichologijos objektu laiko žmogaus elgesį arba išorinį pasireiškimą bei refleksus, o ne sąmonę" . Šį psichologijos kryptis neigia paveldėjimą, atmeta visas iki šiol žinomas psichologijos sąvokas (pojūčio, jausmo, protavimo, atminties ir akcentuoja tik išorinę žmogaus elgseną ir aktyvumą įvairiomis aplinkybėmis. Taigi "šios krypties tyrimo objektas – nešališkai registruojamos elgesio apraiškos" Ji susiformavo XX a. pr. JAV. Biheviorizmo atsiradimą lėmė filosofinės abjektyvizmo ir mechanizmo tradicijos, evoliucionizmo laimėjimai, introspekcinės psichologijos krizė, zoopsichologų mėginimai objektyviais metodais tirti gyvūnų elgesį.
Bihevioristinės krypties atstovai daugiausia dėmesio skyrė tam, ką žmonės daro ir kokios aplinkybės priverčia juos vienaip ar kitaip pasielgti. Jie nagrinėjo ir mokymo bei išmokimo įtaką gyvūnų bei žmonių elgsenai. Asmenybė pagal bihevioristus – tai elgesio reakcijų visuma. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-08
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis21.61 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biheviorizmas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą