Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bihevioristinis šeimos konsultavimas

Bihevioristinis šeimos konsultavimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Bihevioristinis šeimos konsultavimas. Tėviškų sugebėjimų ugdymas. Sutuoktinių bendravimo korekcija. Bihevioristinis šeimos konsultavimas.

Ištrauka

Biheviorizmas (angl. behaviour – elgesys) – tai savitas atsakas į psichoanalitinių teorijų iškeltus ir neatsakytus klausimus, bandymas laikytis pozityvistinių tradicijų tiriant žmogaus psichiką. Jo pradinių teiginių, nuo kurių šiuo metu ir bihevioristinės orientacijos psichologai jau pastebimai nutolo, trumpa apžvalga leis geriau suprasti šio psichologinės paramos šeimai modelio esmę.
Šiai krypčiai priskiriami autoriai ypač pabrėžia sąvokų tikslumą; siekiant, kad poveikio šeimai būdai ir rezultatai būtų tiksliai nustatomi ir pakartojami.
Bihevioristinis šeimos konsultavimas remiasi A. Banduros socialinio išmokimo teorija. Šios krypties šeimos konsultantai vadovaujasi požiūriu, kad šeimos problemos kyla dėl neefektyvaus pastiprinimo.
Psichologinis paramos veiksmingumas pagal šią teoriją įvertinama labai paprastai. Manoma, kad kiekviena asmenybė turi savitą bausmių ir apdovanojimų sistemą. Psichologo uždavinys – surasti raktą į ją ir atitinkamai veikti elgesį. Jei elgesio dažnumas didėja, poveikis įvertinamas kaip apdovanojimas, jei priešingai – elgesio dažnumas mažėja ar elgesys išnyksta – poveikis tapatinamas su bausme. Bausmių ir apdovanojimų psichologinio poveikio suradimas yra psichologo uždavinys. Kokio tikslo siekiant jie bus panaudoti, koks yra paramos uždavinys, nustato konsultuojamasis.
Taip pažvelgus į šeimos konsultavimą, kyla žmogaus orumo, jo teisių ir kitos etinės problemos. Jas pripažįsta ir radikaliausi bihevioristinės šeimos konsultavimo teorijos šalininkai, nes tapačiais terminais aprašius ir žmogaus elgesį, ir laboratorinės pelės elgseną, skirtumas tarp jų vis viena akivaizdus.
Trys sveikos, arba geros šeimos apibrėžimai, pagal bihevioristus:
J. Thibault ir H. Kelley požiūriu, geri santykiai yra tokie, kuriais daugiau laimima nei pralaimima, kuriuose daugiau gaunama, nei duodama, kurių "kaina" mažesnė už "laimėjimą". Kadangi šeimoje abu nuolat negali pasiekti vien naudos, gera šeima ta, kurioje yra balansas.
T. Willsas, R. Weissas, G. Pattersonas siūlo kitą gerų santykių, o drauge ir geros šeimos apibrėžimą. Jų nuomone, gerus santykius apibūdinti labai paprasta, tai "santykiai, kurių sukeliamos malonios emocijos dažnesnės nei nemalonios" ir kurie dėl šios priežasties patys save pastiprina, t.y atsiranda poreikis juos tęsti.
N. Jacobsonas ir G. Margolinas rašo: Sveika šeima – problemas sprendžianti šeima. Ji irgi neišvengia sunkumų, tačiau bendravimas joje yra efektyvus, nes šeimos nariai geba diskutuoti ir aptarti santykių perspektyvas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-12
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.18 KB
Autoriuswega
Viso autoriaus darbų39 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bichevioristinis seimos konsultavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą