Išplėstinė paieška
 
 
 

Bendravimo sutrikimai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Klaidingo bendravimo ypatumai. Netinkami tėvų elgesio tipai ir bendravimo klaidos. Patarimai tėvams, kad santykiai su vaikais būtų draugiški. Šeimos konsultavimo teorijos. Šeimos konsultavimo teorijų paskirtis. Šeimos konsultavimo teorijos. Šeimos priešinimosi psichologinei paramai pagrindinės priežastys ir jos susilpninimas. Priešinimasis konsultacijų užbaigimui. Išvados.

Ištrauka

Bendravimui šeimoje tenka išskirtinė vieta, nes jo dėka susiformuoja geresni ar blogesni šeimos narių tarpusavio ryšiai.Bendravimo problemai pastaruoju metu skiriama nemažai dėmesio, ir dėl to yra nemažai šeimų,kurios galvoja, jog bendrauti yra labai paprasta.Iš tikrųjų bendravimas su pažįstamu yra visai kitokio pobūdžio negu šeimoje.(Matulienė G.,1997m.(55psl.)). Vaikas nuolat jaučia bendravimo alkį. Bendraudamas su tėvais, jis užmezga kontaktą,sukurdamas ryšį "aš – tu ir pasaulis". Mokslininkai nustatė tiesioginį emocinį ryšį tarp tėvų ir vaikų.Kai tėvai jaučiasi ir elgiasi natūraliai, tarp jų ir vaiko gimsta savaiminis ryšys.Blogi šeimos tarpusavio santykiai iškreipia vaiko asmenybės vystymąsi, deformuoja jo psichiką.(Bikuličius J.,1997m.(58psl.))Nesėkmingi bendravimo požymiai – tai ginčai ir gynybinė pozicija.Ginčai dažniausiai sukelia prieštaravimus, tuomet nesistengiama suvokti kito žmogaus jausmų .Nedarnūs tėvų ir vaikų tarpusavio santykiai, jų dorovinių vertybių menkas suvokimas gali netinkama linkme orientuoti vaikus.Gaila, kad tėvų ir vaikų tarpusavio santykiai ne visada normalūs.Vienaip tėvai nesutaria su vaikais dėl nepakankamo rūpestingumo, atidumo,švelnumo jiems, kitu atveju – dėl perdėtos globos,smulkmeniškumo, sentimentalumo.(Matulienė G.,1997m.(62psl.)).
Darbo tema:Tėvų ir vaikų bendravimo sutrikimai.Psichologinė parama tėvams ir vaikams
Darbo tikslas:Atskleisti tėvų ir vaikų bendravimo sutrikimus bei galimus paramos būdus
Darbo uždaviniai:Išsiaiškinti netinkamus tėvų elgesio tipus; Aptarti paramos teikimo pagrindines teorijas; Išryškinti šeimos priešinimosi psichologinei paramai priežastis.
Tėvų ir vaikų tarpusavio santykiai – itin plati tema, kurią galima nagrinėti daugeliu aspektu.Mane labai sudomino, tačiau kartu ir nuliūdino vienoje iš jo knygų aprašyti tyrimai, kurių tikslas buvo išsiaiškinti tėvų ir vaikų santykius.Gaila, kad jaunimo apklausos rodo, kad tokia palanki tėvų ir vaikų ryšių raida nėra dažna.Apklausti vyresnieji mokiniai atsakydami į anketų klausimus visada pažymi, jog nori ir tikisi artimesnių emocinių ryšių su būsimaisiais vaikais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-08
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.11 KB
AutoriusOdeta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word bendravimo sutrikimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-12-13 IP: 188.69.199.68
    zagorskiene.angele sako

    Darbas man buvo kaip pavyzdys rašant savo darbą.Ačiū.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą