Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Šeimos konsultavimas (2)

Šeimos konsultavimas (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Strateginės ir patirtimi pagrįstos šeimos konsultavimo krypčių lyginamoji analizė. Pagrindiniai teoriniai principai. Požiūris į problemą bei jos funkciją šeimos gyvenime. Šeimos vertinimo principai. Konsultavimo tikslas. Konsultanto vaidmuo terapiniame procese. Pagrindinės intervencinės technikos. Išvados.

Ištrauka

Šeimos psichologas-konsultantas gali būti vienos iš psichologijos mokslo krypčių šalininkas – psichoanalizės, humanistinės psichologijos ir kt. Šio psichologo-konsultanto uždavinys suteikti psichologinę pagalbą žmogui ar nedidelei grupei žmonių, kurie kreipėsi į psichologą dėl iškilusių problemų. Savo darbe konsultantas naudoja tuos metodus ir technikas, kurios yra patikimos. Šeimos psichologas-konsultantas tai profesionalus psichologas, kuris specializuojasi vienos šeimos problemų sprendime; jis padeda vienam žmogui, kada tas išgyvena sunkumus šeimyniniame gyvenime, tačiau dažniausiai tokias šeimynines problemas būtina spręsti, aptariant jas su visais šeimos nariais, kurie yra paliesti nagrinėjamoje probleminėje situacijoje.
Pirmo susitikimo metu su būsimu klientu psichologui būtina gauti maksimalią informaciją apie jo problemas. Po pirmo susitikimo su klientu, gautą iš jo informaciją psichologas turi apžvelgti iš pozicijų tos psichologinės teorijos, kuria jis vadovaujasi. Vėliau randa bazines ir kai kurias pamėgtas technikas tos teorijos ribose, kurios bus naudojamos tolimesniame darbe su šiuo klientu. Šios technikos ir darbo metodai konsultavimo eigoje gali keistis, tai priklauso nuo gaunamos iš kliento informacijos, kuri gali pakeisti konsultanto požiūrį į kliento situaciją ir būti akstinu naudoti naujus, darbo su klientu, metodus.
Vieni šeimos konsultavimo modeliai orientuojasi į šeimą ir šeima traktuojama kaip vientisa sistema. Klientu tampa ne žmogus, bet visa šeima, visa šeimos sistema, būtent ji – psichoterapinio poveikio objektas. Kiti modeliai dėmesį nukreipia į atskirus šeimos narius, skatindami problemų sprendimo ištakų ieškoti savyje, keičiant patirtį.
Šiame darbe ir noriu palyginti du skirtingai orientuotus konsultavimo modelius: strateginę ir patirtimi pagrįstą. Tai leis kokybiškai palyginti šių modelių panašumus ir skirtumus bei privalumus ir trūkumus.
Strateginė kryptis. Šios krypties atstovai siūlo konceptualios struktūros sąvoką, kuri leidžia daryti išvadas apie pasaulį, kitus žmones ir save visuma. Nuo šios struktūros priklauso sprendimas tų problemų, su kuriomis susiduria žmogus. Pagrindu yra laikomas logiškas žmogaus elgesys, neperžengiantis savo konceptualių struktūrų ribas. Konceptuali struktūra pateikia ribotą problemų sprendimo skaičių, ir tas būdas problemai spręsti turi būti logiškas toje struktūroje, kurioje ji atsirado. Kiekviena nauja informacija bei potyriai negali pakeisti šios struktūros, o tik gali ją papildyti. Pačią konceptualią struktūrą papildo sąvokos: logika ir paradoksas. Šios sąvokos gali būti nereikšmingos vienoje struktūroje ir reikšmingos kitoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-01
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis12.67 KB
AutoriusVida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos konsultavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą