Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichologinis konsultavimas

Psichologinis konsultavimas

  
 
 
1234567
Aprašymas

Psichologinis konsultavimas, pasitelkiant vieną iš neurolingvistinio programavimo metodų (NLP) - laiko linijų metodą. Psichologinės situacijos aprašymas. Psichologinė pagalba.

Ištrauka

Asta - 13 metų paauglė. Ji gyvena normalioje šeimoje, turi tėtį, mamą ir jaunesnę seserį. Šeimos tarpusavio santykiai geri. Mergaitės mokymosi pasiekimų rezultatais domisi mama. Pradinėse klasėse, nuolat kontroliuojant dukters pamokų ruošą, ryškių mokymosi nesklandumų nebuvo. O ir ideografinė vertinimo sistema, nuolat pamokų metu aktyviai mokinei, buvo palanki ir toliau skatino domėtis, aktyviai reikštis.
Asta mokosi Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje, 7 klasėje. Mokinės gabumai pakankamai aukšti, tačiau mokymosi rezultatai žemesni nei vidutiniai. Ji mokosi labai netolygiai. Gerus pažymius staiga keičia blogi ir atvirkščiai. Mokytojai dėstę šioje klasėje, pastebėjo, kad mokinė pamokų metu būdavo aktyvi, žingeidi, dažnai diskutuodavo ir noriai įsitraukdavo į temų gvildenimus. Tačiau jeigu užduotys būdavo ilgalaikės, ar reikėdavo jas papildyti namuose, jos dažnai likdavo nebaigtos arba baigtos atmestinai. Namų darbų užduočių dažnai visai neatlikdavo.
Dėl merginos netolygaus mokymosi rūpinosi tėvai. Tikslaus atsakymo dėl mokinės požiūrio į mokymąsi ir iškylančių vis didesnių mokymosi sunkumų, negalėjo rasti ir pedagogai
Mergaitė paklausta, kaip pati vertina savo mokslą ir požiūrį į jį, ilgai negalvodama rado atsakymą. Jos nuomone, jai paprasčiausiai trūksta valios, ji nesugeba "prisiversti mokytis ".Toks gana populiarus mokymosi sunkumų aiškinimas šiuo atveju kėlė abejonių, nes Astai patiko mokytis. Ji pati su tuo sutiko, todėl "priversti savęs" jai kaip ir nereikėjo.
Tai kur glūdi mokymosi sunkumai? Kaip juos išspręsti? Kaip padėti paauglei, kuri dar neprarado mokymosi motyvacijos ir nori, bei gali mokytis?
Aprašytą situaciją bandysiu analizuoti pasitelkdama vieną iš neurolingvistinio programavimo metodų (NLP) - Laiko linijų metodą.
Neurolingvistinis Programavimas (NLP) – pati jauniausia šiuolaikinės praktinės psichologijos dalis. Tačiau pastarųjų dešimtmečių bėgyje neurolingvistikos "magija" pritraukia vis didesnį dėmesį. Vis daugiau ir daugiau žmonių mokosi NLP ir pritaiko tai įvairiuose gyvenimo srityse, tokiose kaip bendravimas, kūryba, verslas, sveikata ir pradedant naudotis šiais principais, pakeičia savo gyvenimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos namų darbas
KategorijaPsichologija
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.3 KB
Autoriusindrė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologinis konsultavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą