Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichologinis konsultavimas (3)

Psichologinis konsultavimas (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Psichologinio konsultavimo bendras apibūdinimas. Psichologinio konsultavimo apibrėžimas ir tikslai. Psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos sąsajos ir skirtumai. Asmenybės teorija ir konsultavimo praktika. Konsultavimo proceso struktūra. Konsultanto vaidmuo. Reikalavimai konsultanto asmenybei. Konsultanto ir kliento kontaktas. Kontakto apibūdinimas. Terapinė atmosfera. Emociniai terapinės atmosferos komponentai. Perkėlimas ir kontrperkėlimas konsultavime ir psichoterapijoje. Problemų įvertinimas. Psichologinio konsultavimo pabaiga ir rezultatų įvertinimas. Etiniai psichologinio konsultavimo principai. Baigiamosios nuostatos.

Ištrauka

Šiandien psichologai, gydytojai, pedagogai savo praktikoje susiduria su gausybe žmogaus problemų, kurias sunku, o kartais ir neįmanoma apibūdinti klinikiniais terminais, kurios negali būti "gydomos" ar "sprendžiamos" tradiciškai mediciniškai. Jas galima apibūdinti kaip kasdieninio gyvenimo problemas, susijusias su asmenybės formavimosi ir prisitaikymo sunkumais, tarpasmeninių santykių keblumais, socialinėmis problemomis (AIDS, narkomanija, alkoholizmu, skyrybomis, smurtu ir kt.), psichologinėmis krizėmis. Platus šių problemų ratas ir sudaro gana naujos srities, artimai susijusios su klinikine psichologija ir psichoterapija, - psichologinio konsultavimo – objektą.
H. M. Burks ir B. Stefflre (1979) pateikia tokį psichologinio konsultavimo apibrėžimą: "Konsultavimas grindžiamas profesiniu santykiu tarp pasirengusio konsultanto ir kliento. Šis santykis paprastai yra "asmuo-asmuo", nors kartais jame gali dalyvauti ir daugiau negu du žmonės. Jis skirtas padėti klientams išsiaiškinti ir suprasti tai, kas vyksta jų gyvenimo erdvėje, ir išmokti siekti savo tikslo prasmingai, pagrįstai renkantis ir sprendžiant emocinio ir tarpasmeninio pobūdžio problemas". Yra ir daugiau panašių psichologinio konsultavimo apibrėžimų, tačiau visi jie apima keletą svarbiausių elementų:
1) konsultavimas padeda žmogui veikti pasirinktinai;
2) konsultavimas padeda mokytis naujai elgtis;
3) konsultavimas skatina asmenybę tobulėti;
4)konsultuojant akcentuojamas kliento atsakingumas, t.y. pripažįstama, kad nepriklausomas, atsakingas individas pats gali priimti savarankiškus sprendimus esant tinkamoms sąlygoms, o konsultantas kuria sąlygas, skatinančias klientą valingai keistis;
5) konsultavimo esmė – kontaktas tarp kliento ir konsultanto. Jo pagrindas – į klientą orientuoto konsultavimo filosofija. Jos ryškiausias atstovas buvo žymus amerikiečių psichologas C. Rogers. Ši filosofija gali būti apibūdinta trimis prielaidomis (ar konsultanto nuostatomis):
a) kiekvienas asmuo yra besąlygiškai vertingas ir todėl gerbtinas bei vertintinas toks, koks yra;
b) kiekvienas asmuo gali atsakyti už save;
c) kiekvienas asmuo turi teisę pasirinkti savo vertybes ir tikslus bei priimti savarankiškus sprendimus.
Taigi psichologinio konsultavimo apibrėžimas apima ir bazines konsultanto nuostatas žmogaus atžvilgiu apskritai ir konkretaus kliento atžvilgiu. Konsultantas priima klientą kaip nepakartojamą, unikalų, autonomišką individą, kuris turi teisę laisvai rinktis, kaip nori elgtis, gyventi savo gyvenimą. Dar daugiau – svarbu pripažinti, kad bet kokia įtaiga ir bet koks spaudimas kliudo klientui atsakyti už save ir tinkamai spręsti savo problemas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai2
Dydis42.84 KB
AutoriusRidas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologinis konsultavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 31 puslapis 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą