Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichologinis konsultavimas (4)

Psichologinis konsultavimas (4)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įžanga. Bendrosios psichologinio konsultavimo problemos. Psichologinio konsultavimo apibrėžimas ir tikslai. Psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos sąsajos ir skirtumai. Asmenybės teorija ir konsultavimo praktika. Konsultavimo proceso struktūra. Konsultanto vaidmuo. Reikalavimai konsultanto asmenybei. Konsultanto vertybių sistema. Konsultanto profesinis pasirengimas. Konsultanto ir kliento kontaktas. Kontakto apibūdinimas. Terapinė atmosfera. Fiziniai ir emociniai terapinės atmosferos komponentai. Kontakto palaikymo įgūdžiai. Perkėlimas ir kontrperkėlimas konsultavime ir psichoterapijoje. Problemų įvertinimas. Pagrindiniai konsultavimo būdai ir procedūros. Psichologinio konsultavimo pabaiga ir rezultatų įvertinimas. Etiniai psichologinio konsultavimo principai. Apibendrinimas.

Ištrauka

Rimanto Kočiūno knyga ,,Psichologinis konsultavimas‘‘ - labai svarbus ir savalaikis indėlis į negausios literatūros biblioteką psichologinio konsultavimo, psichoterapijos klausimais lietuvių kalba .
Lietuvoje jau susikūrė pajėgi psichologinio konsultavimo, psichoterapijos mokymo, mokymosi ir taikymo sistema, tradicijos. Ši knyga papildo esamą konsultavimo praktikos ir žinių patirtį, atverčia naują jos puslapį, kuriame išsamiai aprašyti ir išaiškinti psichologinio konsultavimo pagrindai.
Knyga bus nepakeičiamas vadovas psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos srities specialistams- ir pradedantiems, ir jau dirbantiems psichologams ir psichoterapeutams, taip pat bus įdomi plačiam skaitytojų ratui. Knygos autoriaus turtinga asmeninė keliolikos metų praktinio ir teorinio darbo patirtis padės konsultavimo srities specialistams pažvelgti į konsultavimą kaip į gana griežtą, moksliškai pagrįstą dalyką, praplės įžvalgą, kad psichologinis konsultavimas- tai menas ir meistriškumas, o konsultacinis kontaktas- tai ypač sudėtingas ir atsakingas dviejų žmonių santykis, kuriame slypi didelė ir konsultanto, ir kliento asmeninio tobulėjimo galimybė.
Ne paslaptis, kad beveik visi įsivaizduoja esą bendravimo psichologijos specialistai. Knyga padėtų realiau pažvelgti į šį kasdienės psichologijos mitą, ir psichologinį konsultavimą leis suvokti kaip atsakingą, daugelio profesinių įgūdžių reikalaujantį, nelengva, bet labai reikalingą darbą, kuriam gerai atlikti reikia būti labai pasirengusiam, brandžiam, sugebėti giliai pažinti save ir kitus.
Šiandien psichologai, gydytojai, pedagogai savo praktikoje susiduria su gausybe žmogaus problemų, kurias sunku, o kartais ir neįmanoma apibūdinti klinikiniais terminais, kurios negali būti "gydomos" ar "sprendžiamos" tradiciškai mediciniškai. Jas galima apibūdinti kaip kasdieninio gyvenimo problemas, susijusias su asmenybės formavimosi ir prisitaikymo sunkumais, tarpasmeninių santykių keblumais, socialinėmis problemomis (AIDS, narkomanija, alkoholizmu, skyrybomis, smurtu ir kt.), psichologinėmis krizėmis. Platus šių problemų ratas ir sudaro gana naujos srities, artimai susijusios su klinikine psichologija ir psichoterapija, - psichologinio konsultavimo – objektą.
Apibrėžimas. Psichologinis konsultavimas yra santykiškai nauja sritis psichologijos praktikoje, "išnirusi" iš psichoterapijos.Jo prisireikė diferencijuojantis psichoterapinei praktikai, taip pat norint pagelbėti žmonėms, neturintiems kliniškai apibūdinamų problemų ar sutrikimų, bet ieškantiems psichologinės pagalbos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis53.89 KB
AutoriusJūrate
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasD. Kujelienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologinis konsultavimas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 34 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • D. Kujelienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą