Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Konsultavimo psichologija

Konsultavimo psichologija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės vaikų psichologinių sunkumų grupės. Reikšmingiausios psichologinės pagalbos vaikui kryptys. Psichologinė pagalba šeimai. Psichologinė pagalba vaikui, patiriančiam sunkumų mokykloje. Vaikas, patiriantis sunkumų bendraudamas su bendraamžiais. Psichologinė parama, įveikiant vaiko vidinius prieštaravimus. Priešinimasis psichologinei pagalbai. Vaikas priešinasi psichologinei pagalbai. Vaiko socialinė aplinka priešinasi psichologinei pagalbai. Vaikas ir jo socialinė aplinka priešinasi pagalbai. Elgesio ir emocinės vaiko problemos. Elgesio problemos. Emocinės problemos. Išvados.

Ištrauka

Paskutiniu metu visuomenėje plečiasi konsultacijų, teikiančių psichologinę paramą vaikams ir jaunimui, veikla. Vaiko elgesį dažnai sąlygoja jam daromas kitų žmonių poveikis: jie siekia įsprausti vaiko individualybę į sau parankius rėmus, o susidūrę su akivaizdžiais vaiko sunkumais, nenoriai analizuoja, kaip jam padėti ir vengia keistis. Vaikas taip pat gali pasirinkti destruktyvią gyvenseną, o matydamas, kokią ji daro žalą ir kaip susijusi su negatyviu aplinkinių reagavimu, nesistengia siekti realios brandos ir vengia atsakomybės. Tačiau ir vaikas, ir jo artimieji tikisi sparčios ir labai veiksmingos psichologo paramos. Tokios nekonstruktyvios nuostatos, - kai siekiama permainų, bet nerodoma pastangų ir nenorima keistis, - yra psichologinės paramos vaikui situacijos ypatybė. Kita ypatybė- tai prieštaringas požiūris į vaiko sunkumus.
Kiekvienas žmogus susiduria su tam tikrais sunkumais, ir tai yra normalu, tačiau šį faktą nenoriai pripažįsta vaikui artimi ir jam svarbūs žmonės. Dažnai jie neigia akivaizdžias vaiko problemas ar imasi spręsti tas, kurias jis galėtų ir turėtų įveikti savarankiškai.
Vaikų psichologiniai sunkumai, sutrikimai ir problemos dažnai yra klasifikuojami pagal jo raidos anomalijas. Apie klasifikaciją bus trumpai užsiminta šiame darbe, taip pat bandysiu paliesti kuo daugiau ypatumų, susijusių su vaikų konsultavimu.
Iš tiesų, praktinėje psichologijoje nėra visuotinai priimtos vaiko psichologinių sunkumų klasifikacijos ir diagnostikos sampratos, tačiau yra skiriamos kelios jų apibūdinimo kryptys. Dažniausiai literatūroje yra nurodomi vaiko socializacijos sunkumai, kuriems galima priskirti ir adaptacijos mokykloje sunkumus, elgesio problemas, vidinius asmenybės prieštaravimus ir bendravimo su šeimos nariais ar bendraamžiais problemas.
Nagrinėjant kreipimosi į psichologines konsultacijas priežastis, galima išskirti kelias pagrindines vaikų sunkumų grupes:
1. Vaikų vidiniai prieštaravimai
2. Bendravimo šeimoje nesklandumai
3. Santykių su bendraamžiais sunkumai
4. Mokyklinės problemos
Apžvelgiant psichologinius sunkumus, kylančius dėl vidinių prieštaravimų, pastebėta, kad tiek suaugusieji, tiek vaikai nurodė tik keletą tokių sunkumų grupių: pirmiausia baimės, nerimo ir pan. emocijas, antra, nesugebėjimą išmokti kai kuriuos dalykus. Psichologo konstatuoti prieštaravimai- ambivalentiškos emocijos, prieštaringi motyvai, lojalumo tėvams konfliktas ir kt. – beveik neminimi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-27
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.06 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konsultavimo psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą