Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Šeimos psichologinis konsultavimas

Šeimos psichologinis konsultavimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Šeimos konsultavimo teoriniai modeliai. Psichologinės paramos šeimai tipai. Psichologinės paramos šeimai rūšys. Šeimos konsultavimo ypatumai. Šeimos santykių korekcijos metodai. Reikalavimai šeimos konsultantui. Išvados.

Ištrauka

Šeima- viena iš svarbiausių socialinių institucijų. Apie šeimos reikšmę kalbama labai daug- šeima aptarinėjama tiek žiniasklaidoje, tiek mokslinėje literatūroje. Tačiau reikia pastebėti ir tai, kad šeimos problemos, šiandieninės šeimos, šeimyninio gyvenimo aspektai vis dar sukelia nemažai diskusijų, nemažai klausimų. Anot G.Kvieskienės, šeima yra unikali socialinė institucija, nes joje pratęsiama gyvybė, individas įgyja pirmąsias socializacijos pamokas, tampa grupės nariu. Šeima- socialinio gyvenimo centras, siejantis individą su kitomis socialinėmis institucijomis ir organizacijomis.
Mūsų gyvenimo laikotarpis- tai radikalių permainų metas. Spartėjanti urbanizacija, spartus technologijų vystymasis, žmonių mobilumas, nuolatinis stresas ir daugelis šiandieninio gyvenimo apsektų pakeičia daugelį įprastinių, tradicinių gyvenimo sričių. Tokie pokyčiai sparčiai įtakoja ir šeimą, kuri ne visada pati gali susidoroti su užplūdusiais sunkumais. Atsiradusios konfliktinės situacijos kyla dėl įvairiausių priežasčių, kartais būdingų tik tam tikrai šeimai ar atskiriems jos nariams. Ir ne visas problemas sutuoktiniai geba išspręsti patys. Tuomet kyla pagalbos poreikis.
Darbo tikslas – išanalizuoti šeimos konsultavimą.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti pagrindinius šeimos konsultavimo teorinius modelius;
2. Aptarti šeimos konsultavimo ypatumus;
3. Panagrinėti šeimos santykių korekcines galimybes.
Konsultavimas labai sudėtingas reiškinys. Šeimos konsultavimas – tai pokalbiai, kuriais siekiama padėti poroms ir šeimoms spręsti bendro gyvenimo konfliktus. Pokalbiai gali vykti prieš nutraukiant santuoką, santuokos nutraukimo metu arba ją nutraukus. Jei yra vaikų, šeimos konsultavimas gali padėti susilpninti konfliktus taip, kad tėvai galėtų veikti išvien kaip tėvai po santuokos nutraukimo. Šeimos konsultavimas yra savanoriškas ir organizuojamas pačios poros iniciatyva. Kad šeimos konsultavimas vyktų pasitikėjimo aplinkoje ir galėtų atitikti savo paskirtį, jame dalyvaujantys asmenys turi būti tikri, kad dažnai jautri informacija, kuri atskleidžiama per pokalbius, nebūtų perduodama kitiems. Dėl to šeimos konsultavimui taikomos itin griežtos konfidencialumo taisyklės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-01
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis24.58 KB
AutoriusDalia
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBaksevičius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos psichologinis konsultavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Baksevičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą