Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Naujosios viešosios vadybos (NVV) naudojimas modernizuojant valstybės valdymą

Naujosios viešosios vadybos (NVV) naudojimas modernizuojant valstybės valdymą

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Naujosios viešosios vadybos samprata. Pagrindiniai naujosios viešosios vadybos (NVV) struktūriniai elementai. Naujosios viešosios vadybos (NVV) prielaidos valstybės valdyme. Naujosios viešosios vadybos (NVV) taikymo modernizuojant valstybės valdymą užtikrinimas. Naujosios viešosios vadybos (NVV) pasireiškimas centriniame ir vietos savivaldos lygmenyse. Naujosios viešosios vadybos (NVV) taikymo problemos Lietuvoje. Išvados ir pasiūlymai. Summary.

Ištrauka

Globalūs socialiniai ir ekonominiai pokyčiai ir jų pasekmės XX a. antroje pusėje iškėlė naujus reikalavimus viešojo sektoriaus valdymui ir administravimui. Nuo valstybės institucijų ir įstaigų gebėjimo prognozuoti, planuoti, priimti efektyvius ir veiksmingus sprendimus kaip niekada anksčiau ėmė priklausyti valstybės politinis ir ekonominis pajėgumas, plėtros galimybės, pasaulio politinių ir finansinių institucijų parama, valstybės įvaizdis ir piliečių pasitikėjimas savo valdžia.
Tai privertė šalių vyriausybes keisti valdymą, taikyti naujus metodus. Ne viena vyriausybė, norėdama išspręsti savo problemas, ėmėsi viešojo sektoriaus minimizavimo ir valstybinio reguliavimo mažinimo strategijų, įtraukdama privačius asmenis į viešųjų paslaugų teikimą, orientuodama viešąjį sektorių į privačiame sektoriuje pripažįstamas vertybes, taikydama viešojo sektoriaus valdyme verslo sėkmės principus ir metodus. Taip valstybės valdyme atsiranda Naujoji viešoji vadyba (New Public Management), kuri reiškia valdymo modernizavimą remiantis vadybiniais verslo metodais.
Šio darbo tikslas yra atskleisti Naujosios viešosios vadybos taikymo įtaką valstybės valdymo modernizavimui. Užsibrėžtiems tikslams pasiekti išsikeliame sau tokius uždavinius:
• Pateikti NVV sampratą ir atskleisti elementus;
• Išsiaiškinti ar NVV taikymas Lietuvoje yra užtikrintas teisės aktų;
• Išsiaiškinti kaip NVV pasireiškia modernizuojant valstybės valdymą centriniame ir vietos savivaldos lygmenyje.
Pagrindinė literatūra, kuria remsimės bus periodinio leidinio "Viešasis administravimas ir politika" straipsniai, kurie susiję su mūsų nagrinėjama tema, taip pat tesės aktai, kurie susiję su naujosios viešosios vadybos taikymo užtikrinimu Lietuvoje bei nustatantys valdymo modernizavimo kryptis. Taip pat remsimės užsienio šalių autorių darbais, nes tai geriausiai galėsime atskleisti naujosios viešosios vadybos sampratą.
Naujosios viešosios vadybos struktūrinius elementus puikiai atskleidžia Jurga Staponkienė savo straipsnyje "Naujosios viešosios vadyos elementų identifikavimas". Autorė pateikia ne tik faktus, bet ir detaliai juos apibūdina. Tuo tarpu naujosios viešosios vadybos pasireiškimą valstybės valdyme aptaria daugybė autorių, todėl analizuodami jų staripsnius ir knygas tiek lietuvių tiek užsienio kalbomis pabandydime atskleisti, kaip naujoji viešoji vadyba pasireiškia modernizuojant valstybės valdymą Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.12 KB
Autoriusjolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA.Stasiukynas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naujosios viesosios vadybos (NVV) naudojimas modernizuojant valstybes valdyma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A.Stasiukynas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą