Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Naujosios viešosios vadybos samprata

Naujosios viešosios vadybos samprata

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Naujosios viešosios vadybos susiformavimo prielaidos. Naujosios viešosios vadybos samprata. Viešojo ir privataus sektoriaus sąveika. Naujosios viešosios vadybos vertinimas ir su juo susijusios problemos. Išvados.

Ištrauka

Viešasis administravimas - tai įvairiapusė valdžios ir valdymo institucijų veikla, jungianti politiką, viešasias programas bei projektus. Viešojo administravimo institucijos atsakingos už tikslingą financinių išteklių naudojimą teikiant veišąsias paslaugas, priimant sprendimus ir įgyvendinant numatytus projektus. Nuo efektyvios šių institucijų veiklos priklauso valstybės ekonominis stabilumas, įvaizdis ir prestižas tarp kitų pasaulio šalių. Visa tai skatina viešojo administranimo raidą ir nuolatinį naujų galimybių ieškojimą kaip sunaudojant mažesnius išteklius pasiekti didesnio efektyvumo. Tai pagrindžia nagrinėjamos temos naujumą ir aktualumą.
Naujoji viešoji vadyba yra moderni definicija, vartojama siekiant apibūdinti, kaip privačiame sektoriuje taikyta vadybinė technika transformuojama į viešojo sektoriaus praktiką ( A. Raipa, 2001, p. 56 ). Todėl rašydama darbą išsikėliau probleminį klausimą: kokia naujosios viešosios vadybos (toliau NVV) modelio samprata? Darbo tikslas – aprašyti aprašyti NVV modelį.
Savo darbe sieksiu įgyvendinti 3 uždavinius, atitinkančius šiuos pagrindinius darbo struktūros skyrius:
1) Pirmajame skyriuje atskleisti, kokios prielaidos sudarė sąlygas susiformuoti naujajai viešajai vadybai.
2) Antrame skyriuje aprašyti NVV sampratą
3) Trečiame skyriuje – viešojo ir privataus sektoriaus sąveiką.
4) Ketvirtame skyriuje išanalizuoti NVV vertinima ir su juo susijusias problemas.
Uždavinius įgyvendinau taikydama mokslinės literatūros studijų, aprašymo, lyginamosios analizės metodus. Rašydama darbą daugiausia remiausi šių autorių: V.Domarko, A. Raipos, S. Pivoro darbais

Galima pastebėti, kad diskusijos apie efektyvų ir ekonomišką viešojo sektoriaus administravimą turi ilgą istoriją. Šią temą nagrinėjo daug autorių (T.Jefferson, W.Wilson, F.Teilor, M.Weber ir kiti ) dar praėjusiame amžiuje. Tačiau viešasis sektorius turi tendenciją nuolat keistis. K. Masiulis ir A. Krupavičius šį reiškinį pagrindžia tuo, kad: "kinta pati visuomenė – jos sandara, organizacija, vertybės" ( Masiulis ir kt., 2007, p. 7 ). Svarbu aptarti, kokios prielaidos paskatino susiformuotis naują viešojo sektoriaus valdymo paradigmą.
V. Domarkas ( 2007 ) teigia: " Dabartiniu laikotarpiu pažangių demokratinių valstybių viešajame administravime siekiama įtvirtinti demokratines vertybes, pilietiškumą bei tarnybos visuomenės interesams principus. Todėl ir vyksta nuolatinė paieška, kaip, vadovaujantis demokratiniais principais, pasiekti efektyvesnio administravimo. Tai siejama su pastaraisiais dešimtmečiais atsiradusiomis ir toliau besivystančiomis naujomis valdymo ir administravimo formomis – naująja viešąja vadyba ir naujuoju viešuoju administravimu bei naująja viešąja tarnyba". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-04
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.43 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAsist. M. Dūda
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naujosios viesosios vadybos samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Asist. M. Dūda
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą