Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Naujoji viešoji vadyba (NVV) (8)

Naujoji viešoji vadyba (NVV) (8)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Naujosios viešosios vadybos (NVV) sąvokos pagrindiniai principai. Naujosios viešosios vadybos (NVV) ištakos. Viešasis pasirinkimas. Menedžiarizmas. Naujosios viešosios vadybos (NVV) reformų esmė ir pagrindinės doktrinos. Naujosios viešosios vadybos (NVV) kritika. Išvados.

Ištrauka

Terminas naujoji viešojo vadyba susiformavo todėl, kad viešojo valdymo teorija ir praktika pasiskolino ir perėmė nemažai veiklos formų, metodų ir procedūrų iš privataus verslo sektoriaus. Teoretikai jos griežtai neatskiria nuo tradicinio viešojo administravimo. Nors administracinių reformų visuma pradėjusi plisti praėjusio amžiaus devinto dešimtmečio pabaigoje tapo žinoma kaip naujoji viešoji vadyba. Todėl yra svarbus probleminis klausimas, kodėl naujosios viešosios vadybos praktika ir teorija tapo žinoma visame pasaulyje?
Darbo tikslas – atskleisti naujosios viešosios vadybos pagrindinius principus.
Siekiant užsibrėžto tikso iškeliami tokie uždaviniai:
1. atskleisti naujosios viešosios vadybos sąvoką ir pagrindinius principus;
2. aptarti NVV teorines ištakas: viešąjį pasirinkimą ir menedžerizmą;
3. išanalizuoti NVV reformų esmę ir pagrindines doktrinas;
4. nurodyti NVV teorijos ir praktikos ribotumus.

Globalūs socialiniai – ekonominiai reiškiniai ir jų pasekmės sąlygoja naujų reikalavimų viešojo valdymo struktūroje formavimąsi. Nuo viešųjų organizacijų gebėjimo planuoti, efektyviai parengti ir priimti sprendimus, koordinuoti jų įgyvendinimą telkiant išteklius ir galimybes priklauso visuomenės ekonominė situacija, plėtros galimybės, valstybės pajėgumas ir įvaizdis integracijos procesuose, galimybė naudotis pasaulio politinių ir finansinių institucijų parama. Tai kelia naujus reikalavimus valstybės valdymui, skatina reformuoti valstybės tarnybą pertvarkyti viešąsias organizacijas remiantis vadybos teorija ir praktika bei tobulinti spendimų priėmimo mechanizmus. Todėl į viešojo valdymo sistemą perkeliami geriausi verslo valdymo principai, kurie apibrėžiami naujosios viešosios vadybos (NVV) dimensija.
Naujosios viešosios vadybos sąvoką (New Public Management– NPM) savo straipsnyje 1991-aisiais pirmasis apibrėžė Christoferis Hoodas. Šis terminas tapo populiarus ir naująja viešąja vadyba tapo įprasta vadinti daugelį viešojo sektoriaus reformų, kurios nuo XX amžiaus 9-ojo dešimtmečio yra vykdomos įvairiose pasaulio šalyse.
Dažniausiai NVV dimensija apibūdinama šiais trimis pagrindiniais bruožais: 1)NVV kaip ideologija, paremta efektyvumo siekimu visuose viešojo valdymo lygiuose; 2)NVV kaip mokslinių studijų objektas; 3)NVV kaip globalinė viešojo sektoriaus reforma.
V. Domarkas (2004), teigia, kad naujosios viešosios vadybos pagrindinė idėja – viešajame sektoriuje taikyti privataus sektoriaus verslo nuostatas, laikant, kad valdžios įstaigos turėtų perimti ne tik verslo techniką, bet ir verslo vertybes. Todėl teigiama, kad naujoji viešoji vadyba: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.89 KB
AutoriusDarija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDuda
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naujoji viesoji vadyba (NVV) (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Duda
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą