Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Nežymiai sutrikusio intelekto vaikų socializacija, jos ypatumai

Nežymiai sutrikusio intelekto vaikų socializacija, jos ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Nežymiai protiškai atsilikusių vaikų socializacija. Socializacijos procesas, jo samprata. Ugdymas, kaip socializacijos veiksnys. Kai kurių institucijų įtaka socializacijai. Šeima ir bendruomenė. Mokykla. Bažnyčia. Bendraamžių grupė. Nežymiai protiškai atsilikusių vaikų ypatumai, turintys įtakos socializacijai. Nežymiai protiškai atsilikusių vaikų socializacijos ypatumai. Tyrimo metodika. Tyrimo dalyviai. Tyrimo rezultatų analizė. Prisitaikymo ypatybės šeimoje. Bendravimas su draugais ir vyresniais žmonėmis. Mokinių savybės. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Socializacija - žmogaus vystymasis per visą jo gyvenimą sąveikaujant su aplinka, socialinių normų ir kultūrinių vertybių perėmimo procesas, taip pat savęs tobulinimas ir realizavimas toje visuomenėje, kuriai jis priklauso.
Luftig, (1988); Zetlin ir Murtaugh, (1988) teigė, kad protiškai atsilikę asmenys susiduria su įvairiomis socialinėmis problemomis. Dažnai jiems sunku susirasti draugų. Pasak Kopp, Baker ir Brown, (1992) jie susidaro blogą Aš vaizdą dėl mažiausiai dviejų priežasčių. Pirmoji yra ta, kad daugelis, regis, nemoka palaikyti socialinių santykių su kitais žmonėmis, ir tai matyti jau ikimokykliniame amžiuje. Antroji priežastis yra ši: net ir stengdamiesi bendrauti su kitais, protiškai atsilikę asmenys gali pasielgti taip, kad jų bendraamžiai nuo jų nusigręš. Pavyzdžiui, jie dažniau nei protinių negalių neturintys vaikai būna nedėmesingi ir trukdo kitiems.
Vaikai labai lengvai priima žmones, nekritikuoja, neteisia ir nevertina jų taip kaip suaugusieji. Tačiau turi susikūrę savitą atmosferą ir taisykles. O protiškai atsilikusieji asmenys dažnai nepaiso taisyklių, elgiasi nepagalvotai, todėl kiti vaikai sunkiai juos priima į savo tarpą.
Šiame darbe norėčiau patyrinėti, kaip nežymiai sutrikusio intelekto vaikai prisitaiko visuomenėje, jam artimiausioje aplinkoje, mokykloje ir už mokyklos ribų. Kaip juos priima kiti žmonės ir kaip jie jaučiasi tarp kitų žmonių ir bendraamžių. Ar jie turi draugų, kaip su jais jie bendrauja, kaip atlieka paprasčiausius buitinius darbus namie ir pan.

Tyrimo objektas: nežymiai sutrikusio intelekto vaikų socializacijos ypatumai.

Tyrimo tikslas: išsiaiškinti kaip nežymiai sutrikusio intelekto vaikai pritampa jam artimiausioje aplinkoje.

Hipotezė: nežymiai sutrikusio intelekto vaikai sunkiau socializuojasi jį supančioje aplinkoje dėl tam tikrų intelektinių problemų.


Uždaviniai:
1. išanalizuoti kai kurių autorių mokslinę literatūrą;
2. sudaryti ir pateikti anketas nežymiai sutrikusio intelekto vaikams specialiosiose mokyklose;
3. išanalizavus nežymiai sutrikusio intelekto vaikų užpildytas anketas įvertinti vaikų prisitaikymo ypatybes šeimoje, mokykloje ir už mokyklos ribų;
4. išsiaiškinti, kokios mokinių savybės išryškėja, ir kurios savybės, jų nuomone, yra svarbiausios norint laisviau bendrauti.

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė, anketinė apklausa.

Tiriamieji: specialiųjų mokyklų 7-10 klasių nežymiai sutrikusio intelekto mokiniai.

Kursinio darbo struktūra. Šį kursinį darbą sudaro: įvadas, 2 skyriai, išvados, naudota literatūra (12 šaltinių), priedas. Tyrimo duomenis iliustruoja 7 lentelės ir 7 paveikslai. Priede pateikiamas anketos pavyzdys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-15
DalykasSpecialiosios pedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis66.23 KB
Autoriusnifute
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsist. dokt. Ramūnas Mikalauskas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nezymiai sutrikusio intelekto vaiku socializacija jos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. dokt. Ramūnas Mikalauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą