Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Labai žymiai, žymiai ir vidutiniškai sutrikusio intelekto vaikai

Labai žymiai, žymiai ir vidutiniškai sutrikusio intelekto vaikai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Protinio atsilikimo medicininė charakteristika. Protinio atsilikimo paplitimas ir priežastys. Bendrieji protinio atsilikimo požymiai. Protinio atsilikimo laipsniai. Protinio atsilikimo simptomai. Pedagoginio ugdymo charakteristika. Protinio atsilikimo socialinė charakteristika. Socialinė adaptacija gali keistis ir gerėti dėl mokymosi ir reabilitacijos. Vidutinis PA (Protinio atsilikimas). Žymus PA (Protinio atsilikimas). Labai žymus PA (Protinio atsilikimas). Išvados.

Ištrauka

Įvairios priežastys gali vienaip ar kitaip iškreipti žmogaus raidą. Raidą suprantame kaip gentiškai determinuotą sudėtingą organizmo vidaus ir aplinkos sąlygų veikiamą procesą, kuris prasideda susijungus dviems lytinėms ląstelėms. Šiam procesui būdingas intensyvus ląstelių dauginimasis, diferenciacija ir tolydžiai sudėtingesnė, tobulesne ląstelių, audinių bei organų sandara, tobulėjantis jų funkcinis ir morfologinis brandumas, galiausiai užtikrinantis visaverčio žmogaus susiformavimą. Pradžioje motinos organizmas, kuriame tarpsta naujas žmogus, vėliau pats naujas organizmas veikia šį procesą sąveikaudamas su aplinka. Tik čia visų šių veiksnių harmonija ir balansas gali laiduoti pilnavertį raidos procesą. Daugybė priežasčių gali jį pažeisti arba iškreipti. Raidos sutrikimai gali reikštis ilgainiui kaip įvairiausios negalės formos, tarp kurių aktualiausios tos, kurios sutrikdo arba pažeidžia kognityvines vaiko galias.
Protinis atsilikimas (PA) – tai tokia silpnaprotystės forma, kai dėl nepakankamai arba ydingai išsivysčiusių smegenų negali susiformuoti aukščiausia pažinimo forma- loginis mąstymas- ir negalima pilnavertė socializacija (Daulenskienė, 2003).
Protinio atsilikimo problema yra labai aktuali visame pasaulyje. P. Nikolas (2001 nurodo, kad protinio atsilikimo paplitimas populiacijoje sudaro 2- 3 proc., H. Remšmidto (2000) nuomone, - apie 10 proc., D. Isajevo (1982) (Rusijoje), - 0,24- 0,49 proc. Šie skaičiai skirtingi atskirose amžiaus grupėse.
Protinio atsilikimo priežastys labai įvairios. H. Remšmidtas (2001) nurodo, kad tik apie 30 proc. jų pavyksta nustatyti.
Pagal neigiamo agento, iškreipusio normalią raidą, poveikio laiką visas priežastis galime suskirstyti į tris grupes: 1) prenatalinės (paveldima ir chromosominė patologija, embriopatijos ir fetopatijos), 2) perinatalinės (gimdymo patologija), 3) postnatalinės (traumos, infekcijos, intoksikacijos, socialinės- psichologinės problemos).
Dėl chromosominės patologijos kylančios PA formos sudaro apytikriai 10- 15 proc. Aprašyta apie 200 įvairių paveldimų PA formų.
Embriopatijų (dėl ankstyvo embriono pažeidimo kylančių pokyčių) priežastis gali būti per motinos organizmą į embrioną patenkantys virusai, toksinės medžiagos, ypač alkoholis, kitos cheminės medžiagos, fiziniai veiksniai ir pan.
Fetopatijų (t. y. po 3- io raidos įsčiose mėnesio kylančių sutrikimų) priežastis gali būti: infekcinės ligos, stiprios toksikozės, kylančios dėl nėštumo, motinos alkoholizmo ar narkomanijos, parazitinės ligos. Šiuo periodu vaisių veikai ne tik per motinos organizmą patenkantys minėti neigiami (kenksmingi) veiksniai, bet ir psichinės bei fizinės motinos traumos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.76 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasGerulaitis
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Labai zymiai zymiai ir vidutiniskai sutrikusio intelekto vaikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Gerulaitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą