Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Specialiųjų poreikių vaikų rengimas šeimai lyčių aspektu

Specialiųjų poreikių vaikų rengimas šeimai lyčių aspektu

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Specialiųjų poreikių vaikų auklėjimas šeimoje. Auklėjimo samprata. Šeimos vaidmuo ugdant neįgalų vaiką. Mergaičių ir berniukų auklėjimas. Rūpestingas elgesys su pinigais ir vertybėmis. Rengimas šeimos gyvenimui. Empirinė dalis. Tyrimo metodika. Tiriamieji. Specialiųjų poreikių vaikų šeimos sudėtis. Berniukų ir mergaičių atliekami namų ruošos darbai. Berniukų ir mergaičių supratimas, kokia turi būti šeima. Vyro ir moters pareigos. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Kalbant apie auklėjimą, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas yra auklėjimas. Auklėjimas – tai žmogaus socializavimas formuojant veiklos bei elgesio motyvaciją ir charakterį. Jo dėka žmogus išmoksta mąstyti, jausti ir elgtis pagal savo aplinkos reikalavimus. Toks žmogus vadinamas išauklėtu. Auklėjimas vyksta žmonių bendravimo procese. ( Jovaiša, 1985 ).
Pasaulyje gimsta vis daugiau neįgalių vaikų. Visuomenėje jie turi jaustis lygiateisiais jos nariais. Tokie vaikai turi nesudaryti visuomenėje lyg ir atskirą jos sluoksnį, o turi integruotis į visuomenę. Todėl vaikų su negalia integracija į visuomenę turi būti pradedama šeimoje. Šeimos, auginančios vaikus su negale, turi daug problemų. Jų neišsprendus neigiamai veikiama ne tik šeimos gyvensena, bet ir vaiko socializacija.
Kiekvienas žmogus gimsta šeimoje, ir šeima yra pirmoji bei vienintelė institucija, kurioje auklėjamas vaikas nuo gimimo. Šeimos vaidmuo auklėjant vaiką pabrėžiamas įvairiuose švietimo dokumentuose. Juose teigiama, kad " šeima vaikui duoda pirmąją gyvenimo patirtį, šeimoje formuojasi vaiko charakterio savybės ir moralė, nuo šeimos daugiausia priklauso interesų kryptingumas ir augančio žmogaus polinkiai, o šeimos atmosfera gali sudaryti sąlygas visapusiam vaiko vystymuisi"( Barkauskaitė, Grincevičienė, Indrašienė, Pūkinskaitė, 2001 )
Jau nuo pat gimimo vaikų elgesys ir jų požiūris į gyvenimą, šeimą yra formuojamas pagal jų lytį. Vaikai atskiriami rožinėmis ir žydromis antklodėmis, vėliau jie skirtingai prižiūrimi, skirtingos jų yra pareigos, ir vaikai pradeda išmokti visuomenės nustatytų vyro ir moters vaidmenų (Gage, Berliner, 1994 ).
Šiuo savo kursiniu darbu pabandysiu paanalizuoti, kaip tėvai auklėja savo neįgalis sūnus ir dukteris. Ar vienodas pareigas turi šeimoje berniukas ir mergaitė, kaip patys vaikai vertina savo auklėjimą. Į šituos klausimus man padės atsakyti išanalizuota anketinė apklausa su vaikų atsakymais.


Tyrimo objektas- berniukų ir mergaičių auklėjimas šeimoje.
Tyrimo tikslas- atskleisti vaikų auklėjimą šeimoje lyčių vaidmenų aspektu.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti berniukų ir mergaičių nuomonę apie santykius šeimoje.
2. Išsiaiškinti kokius vaizdinius turi susidarę berniukai ir mergaitės apie pareigas šeimoje.
3. Atskleisti kaip yra auklėjami berniukai ir mergaitės šeimoje.
Tyrimo metodai- literatūros šaltinio analizė, anketinė apklausa.
Tyrimo dalyviai: tai 2 klasės mokiniai. Apklausta 30 mokinių, 15 berniukų ir 15 mergaičių. Mokiniai lanko Kelmės specialiąją mokyklą.
Kursinio darbo struktūra. Šį kursinį darbą sudaro : įvadas, 2 skyriai, išvados, naudota literatūra (14 šaltinių ), priedai. Tyrimo duomenis iliustruoja 3 lentelės ir 6 paveikslai. Prieduose pateikiama : anketos pavyzdys, empirinių duomenų lentelės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis69.79 KB
Autoriuszydrune
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Irena Kaffemanienė
Švietimo institucijaŠiaulių universiteto gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specialiuju poreikiu vaiku rengimas seimai lyciu aspektu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Šiaulių universiteto gimnazija / 2 Klasė/kursas
  • doc. Irena Kaffemanienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą