Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Santuokos nutraukimas (4)

Santuokos nutraukimas (4)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių bendru sutikimu. Santuokos nutraukimo sąlygos ir tvarka. Sutuoktinių taikinimas. Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio prašymu. Santuokos nutraukimo vieno iš sutuoktinių prašymu sąlygos. Prašymo nagrinėjimo tvarka. Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio (sutuoktinių) kaltės. Santuokos dėl sutuoktinių kaltės nutraukimo sąlygos. Abiejų sutuoktinių kaltė. Santuokos nutraukimo tvarka. Sutuoktinių taikinimas.

Ištrauka

Santuoka yra laisva valia sudarytas, įstatymų nustatyta tvarka įformintas, vyro ir moters susitarimas sukurti šeimą. Susitarimas tuoktis neįpareigoja ir negali būti įgyvendintas prievarta. Bet koks grasinimas, prievarta, apgaulė ar kitokie valios trūkumai yra pagrindas santuoką pripažinti negaliojančia.
Santuoką gali sudaryti tik skirtingos lyties asmenys kurie santuokos sudarymo dieną yra aštuoniolikos metų, išskyrus nėštumo atveju teismas gali leisti tuoktis asmeniui, nesulaukusiam penkiolikos metų.
Draudžiama tuoktis tėvams su vaikais, įtėviams su įvaikiais, seneliams su vaikaičiais, tikriems ir netikriems broliams su seserimis, pusbroliams su pusseserėmis, dėdėms su dukterėčiomis, tetoms su sūnėnais. Taip pat santuokos negali sudaryti asmuo teismo pripažintas neveiksniu.
Vyras ir moteris, įstatymų nustatyta tvarka įregistravę santuoką, yra sutuoktiniai. Sutuoktiniai sukuria šeimos santykius kaip bendro gyvenimo pagrindą.
Sudarę santuoką, sutuoktiniai įgyja įstatyme numatytas sutuoktinių teises ir pareigas. Jie turi lygias teises ir vienodą civilinę atsakomybę vienas kitam bei vaikams santuokos sudarymo, jos trukmės ir jos nutraukimo klausimais. Sutuoktiniai privalo išlaikyti ir auklėti savo nepilnamečius vaikus, rūpintis jų švietimu, sveikata, užtikrinti vaiko teisę į asmeninį gyvenimą, asmens neliečiamybę ir laisvę, vaiko turtines, socialines ir kitokias teises, numatytas vidaus ir tarptautinės teisės. Tėvai turi teisę ir pareigą dorai auklėti ir prižiūrėti savo vaikus, rūpintis jų sveikata, išlaikyti juos, atsižvelgdami į jų fizinę ir protinę būklę sudaryti palankias sąlygas visapusiškai ir harmoningai vystytis, kad vaikas būtų parengtas savarankiškam gyvenimui visuomenėje. Tėvo ir motinos teisės ir pareigos savo vaikams yra lygios ir už vaiko auklėjimą ir priežiūrą jie atsako bendrai ir vienodai.
Taip pat sudarius santuoką atsiranda sutuoktinių turtui taikomas įstatymų ir tarpusavio sutarčių nustatytas teisinis rėžimas. Jei tarp sutuoktinių nebuvo sudaryta vedybų sutartis, kuria sutuoktiniai savo nuožiūra nustato savo turto teisinį rėžimą, tai turtas įgytas po santuokos yra bendroji jungtinė nuosavybė. Turtas įgytas kiekvieno sutuoktinio atskirai, iki santuokos sudarymo, yra asmeninė kiekvieno sutuoktinio nuosavybė.
Neretai vos keletą metų santuokoje išgyvenusios šeimos nutraukia santuoką. Taip atsitinka kai vyras ir moteris gerai nepažinęs vienas kito charakterio ir būdo ryžtasi tuoktis, kai sutuoktiniai nepakelia juos užplūdusių šeimyninių rūpesčių, kai vienas sutuoktinis būna neištikimas kitam sutuoktiniui, kai susituokiama norint pasinaudoti kito sutuoktinio gera turtine padėtimi ir pan. Dėl visų šių atvejų šeimose kyla nesutarimai, kurie kartais baigiasi ir skyrybomis.
Ištuoka yra santuokos nutraukimas pagal vieno arba abiejų sutuoktinių pareiškimą įstatymų nustatytais pagrindais ir tvarka, dėl ko tarp sutuoktinių pasibaigia asmeniniai ir turtiniai šeimos teisiniai santykiai, išskyrus įstatymų numatytas išimtis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-26
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis29.48 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuokos nutraukimas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą