Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Santuokos nutraukimas (2)

Santuokos nutraukimas (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Santuokos pasibaigimas. Santuokos pasibaigimo rūšys. Santuokos nutraukimas bendru sutuoktinių sutikimu. Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės. Santuokos klausimas, atsiradus sutuoktiniui, kuris buvo paskelbtas mirusiu arba pripažintas nežinia kur esančiu. Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio prašymu. Išvada.

Ištrauka

Santuoka – poravimasis – kyla iš dvilytiškumo. Santuoka yra žmogaus reaguojantis prisiderinimas prie tokio dvilytiškumo, tuo tarpu šeimyninis gyvenimas yra visuminė pasekmė, kylanti iš visų tokių evoliucinių ir prisitaikančių prisiderinimų. Vedybos yra ilgalaikės; jos nėra neatskiriamos nuo biologinės evoliucijos, bet jos yra visos visuomeninės evoliucijos pagrindas, ir dėl šito jos yra garantuotos, jog kokia nors forma egzistuos ir toliau. Santuoka suteikė šeimos židinį, o šeimos židinys yra visos ilgos ir atkaklios evoliucinės kovos vainikuojanti šlovė.
Nuo to momento, kada ėmė formuotis visuomeninės grupės, pradėjo vystytis vedybų kodeksai ir vedybiniai suvaržymai. Tokiu būdu poravimasis vystėsi pereidamas per gausybę laikinųjų formų, pradedant beveik visiška lytine laisve ir baigiant dvidešimtojo amžiaus santykinai visiško lytinio suvaržymo standartais.
Vedybos visada buvo glaudžiai susijusios tiek su nuosavybe, tiek su religija. Nuosavybė buvo vedybų stabilizatorius; religija, moralizuotojas. Primityviosios vedybos buvo investicija, ekonominė spekuliacija; tai buvo daugiau verslo dalykas negu flirto romanas. Senovės žmonės vesdavo dėl grupės naudos ir gerovės; todėl jų vedybas planuodavo ir organizuodavo grupė, jų tėvai ir senoliai. O tai, kad nuosavybės papročiai buvo veiksmingi stabilizuojant santuokos institutą, rodo tas faktas, jog vedybos buvo ilgalaikiškesnės ankstyvosiose gentyse negu jos yra daugelyje šiuolaikinių tautų.

Santuoka yra tradicinis šeimos pagrindas, tad jos iširimas dažniausiai reiškia šeimos iširimą. Todėl pripažįstamas tiek viešasis, tiek privatus interesas išsaugoti santuoką, kiek šitai įmanoma. Dėl šios priežasties įstatyme nurodyti išsamūs santuokos pasibaigimo atvejai ir tvarka.
Įstatymas numato du santuokos pasibaigimo pagrindus:
1. Vieno iš santuokinių mirtis;
2. Ištuoka, t.y. santuokos pasibaigimas abiejų ar vieno sutuoktinio valia.

Įstatymas numato tris galimus santuokos pasibaigimo ją nutraukiant atvejus:
1. Bendru beijų sutuoktinių sutikimu;
2. Vieno sutuoktinio prašymu;
3. Vieno sutuoktinio prašymu dėl kito sutuoktinio kaltės;
Pastarasis ištuokos būdas – naujas santuokos nutraukimo pagrindas, kurio nebuvo senajame Šeimos kodekse.
Taigi dabar galiojančiame įstatyme skiriama "kalta" ir "nekalta" ištuoka, t.y.,ištuoka esant vieno ar abiejų sutuoktinių kaltei dėl santuokos iširimo ir ištuoka nesant tokios kaltės, ir atitinkamai nustatomi skirtingi santuokos nutraukimo padariniai, atsižvelgiant į tai, buvo ar ne kito sutuoktinio kaltė dėl santuokos nutraukimo.
Be to, naujajame santuokos nutraukimą reglamentuojančiame įstatyme nurodyra, kad visais atvejaus santuokia nutraukiama teismo tvarka, t.y. panaikintas senajame Šeimos kodekse numatytas santuokos nutraukimas administacine tvarka (civilinės metrikacijos įstaigoje). Tokia nuostata pasirinkta todėl, jog santuokos nutraukimas sukelia sunkių teisinių padarinių tiek sutuoktiniams, tiek tretiesiems asmenims (sutuoktinių vaikams, kreditoriams ir t.t.), tad jį turi kontroliuoti teismas.
Pripažįstant sutuoktinių lygiateisiškumo principą naujais įstatymais taip pat neriboja vyro teisės nutraukti santuoką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.46 KB
AutoriusAurelija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuokos nutraukimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą