Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Santuokos pasibaigimas

Santuokos pasibaigimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Santuokos samprata. Santuokos pasibaigimo rūšys. Santuokos nutraukimas bendru sutikimu. Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio prašymu. Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės. Santuokos pasibaigimas mirus vienam iš sutuoktinių. Išvados.

Ištrauka

Santuoka yra tradicinis šeimos pagrindas, tad jos iširimas dažniausiai reiškia ir šeimos iširimą. Todėl pripažįstamas tiek viešasis, tiek privatus interesas išsaugoti santuoką, kiek šitai įmanoma. Dėl šios priežasties įstatyme nurodyti išsamūs santuokos pasibaigimo atvejai ir tvarka.
Šiame darbe aprašysiu santuokos pasibaigimą, jo pagrindus – kai santuoka pasibaigia mirus vienam iš sutuoktinių arba teismas paskelbia jį mirusiu, bei kai santuoka yra nutraukiama įstatymo numatyta tvarka. Aptarsiu kiekvieną iš trijų santuokos nutraukimo būdų. Tai padės man pagilinti savo žinias apie santuokos instituto pasibaigimo pagrindus, tvarką bei teisines pasekmes.

Santuoka – tai yra įstatymų nustatyta tvarka įformintas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykius. Vyras ir moteris, įstatymų nustatyta tvarka įregistravę santuoką, yra sutuoktiniai. Santuokos sudarymas yra vienas iš svarbiausių įvykių žmogaus gyvenime. Nuo jos priklauso ne tik pačių sutuoktinių, bet ir būsimų vaikų laimė ir gerovė. Sudarę santuoką, sutuoktiniai įgyja civilinio kodekso trečiojoje knygoje numatytas teises ir pareigas.
LR Konstitucijoje nustatyta, kad šeima yra valstybės ir visuomenės pagrindas. Pagrindinis juridinis pagrindas šeimos santykiams atsirasti yra santuoka. Lietuvoje pripažįstamos civiline bei bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka sudarytos santuokos.
Santuoka yra pagrindas atsirasti turtiniams ir neturtiniams sutuoktinių tarpusavio santykiams, tame tarpe ir sutuoktinių tarpusavio išlaikymo. Reikalauti išlaikymo sutuoktiniai turi teisę tik sudarius santuoką, nustatant sutuoktinių gyvenimą skyrium - separaciją (reglamentuoja CK 3.78 str.), nutraukiant santuoką (reglamentuoja CK 3.72 str.) ar ją pripažįstant negaliojančia (reglamentuoja CK 3.47 str.), jeigu kitaip nebuvo susitarta vedybų sutartyje ar sutartyje dėl santuokos nutraukimo pasekmių. CK 3.231 str. 2 d. numatyta ir asmenų, įregistravusių partnerystę, sutarties dėl tarpusavio išlaikymo sudarymo galimybė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-21
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.66 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuokos pasibaigimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą