Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Santuokos nutraukimas (3)

Santuokos nutraukimas (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152
Aprašymas

Įvadas. Santuokos teisinio instituto raida. Santuokos nutraukimo pagrindai ir tvarka. Santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių bendru sutikimu. Santuokos nutraukimo sąlygos ir tvarka. Sutuoktinių taikinimas. Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio prašymu. Santuokos nutraukimo vieno iš sutuoktinių prašymu sąlygos. Prašymo nagrinėjimo tvarka. Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio (sutuoktinių) kaltės. Santuokos dėl sutuoktinių kaltės nutraukimo sąlygos. Abiejų sutuoktinių kaltė. Santuokos nutraukimo tvarka. Sutuoktinių taikinimas. Laikinosios apsaugos priemonės. Santuokos nutraukimo teisinės pasekmės. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Mano baigiamojo darbo tema yra "Santuokos nutraukimas".
Ši tema yra aktuali šiandienai, kadangi nutrauktų santuokų skaičius auga, taip pat atsiranda nauji sutuoktinių tarpusavio santykiai, reguliuojami vedybinės sutarties. Be to, teisininkai profesionalai, dirbdami kasdienį savo darbą, vis dažniau priversti narplioti meilės, turto, neapykantos, skriaudų mazgą, į kurį mūsų gyvenimus įtraukia vis greitėjantis gyvenimo tempas, atradimai, praradimai bei rizika. Statistikos departamento duomenimis kasmet šalyje šimtui įregistruotų santuokų tenka per 70 ištuokų.
Šeima yra didi vertybė. Mūsų valstybės požiūris į ją įtvirtintas pagrindiniame valstybės įstatyme - Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. "Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę"1.
Santuoka yra kompleksinis teisės institutas, veikiamas teisinių ir dorovinių normų. Šeimos santykių teisinis reglamentavimas yra grindžiamas monogamijos, santuokos savanoriškumo, sutuoktinių lygiateisiškumo, vaikų teisių ir interesų apsaugos ir gynimo, vaikų auklėjimo šeimoje, motinystės apsaugos principais. Valstybė užtikrina šeimos apsaugą gindama šeimos teises savo institucijų pagalba.
Santuokos nutraukimas yra pakankamai sudėtingas procesas tiek psichologine, tiek teisine prasme, sukeliantis tiek teisinių, tiek finansinių, tiek moralinių padarinių. Santuokos nutraukimą teisiniu aspektu detaliai reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinio kodekso trečiosios knygos "Šeimos teisė" normos, yra išleistas ir trečiosios knygos komentaras. Literatūros šia tema yra nedaug, kadangi palyginti neseniai įsigaliojo naujasis civilinis kodeksas, naujai reglamentuojantis santuokos nutraukimą.
Baigiamojo darbo uždaviniai:
1. Apibendrinti santuokos instituto raidą.
2. Išanalizuoti santuokos nutraukimo pagrindus, sąlygas ir tvarką.
3. Išnagrinėti visus santuokos nutraukimo atvejus.
4. Pateikti išsamias išvadas bei pasiūlymus kaip būtų galima išspręsti esamus santuokos nutraukimo tvarkos netobulumus.
Baigiamojo darbo tikslas – santuokos nutraukimo istorinė apžvalga bei galimybių nutraukti santuoką, santuokos nutraukimo sąlygų, tvarkos, galimybių nutraukti santuoką, iš santuokos nutraukimo kylančių pasekmių analizė teoriniu ir praktiniu aspektu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-27
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis51 puslapis 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis59.46 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuokos nutraukimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-11-18 IP: 213.252.221.75
    saule sako

    tikrai geras darbas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą