Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Santuokos sudarymo sąlygos

Santuokos sudarymo sąlygos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įžanga. Santuokos sudarymo sąlygos. Santuokinis amžius – svarbi santuokos sudarymo sąlyga. Teisės aktai, reglamentavusieji ir reglamentuojantys santuokinį amžių Lietuvoje. Santuokinis amžius, nustatytas teisės aktų, galiojusių Lietuvoje. Užsienio valstybių teisės aktai, nustatantys santuokinį amžių. Monogamijos principas. Monogamijos principo pažeidimas. Monogamijos principas – kitų valstybių teisės aktuose. Santuokos savanoriškumas, jo pažeidimo pasekmės. Asmenų veiksnumas. Asmenų veiksnumo apribojimas ir pripažinimas neveiksniais. Santuokų, sudarytų neveiksnių asmenų, teisinės pasekmės. Draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenims. Sutuoktinių kraujo giminystės santykiai. Išvados.

Ištrauka

Santuokos sudarymo sąlygas nustato valstybė, pripažįstanti tik jos pačios registruotą santuoką ir jos pačios pripažintą santuokos registraciją. Santuokos sudarymo sąlygų svarbą pabrėžia daugelis tarptautinio pobūdžio teisės aktų, t. y. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos, Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos ir kt. Siekiant suformuluoti teisingas išvadas, nustatančias santuokos sudarymo sąlygas, šiame darbe analizuojama ne tik Lietuvoje galiojantieji, bet ir galiojusieji teisės aktai, reglamentavusieji ir reglamentuojantys numatytas sąlygas, tarptautinės teisės normos, o taip pat užsienio valstybių teisės normos.
Santuokos tikslas ir padariniai yra šeimos santykių sukūrimas. Tai turi būti tokie santykiai, kurie būtų grindžiami abipuse meile, pagarba, ištikimybe ir pasitikėjimu. Šio darbo tikslas yra pabrėžti santuokos tikslą – šeimos sukūrimą, nepažeidžiant santuokos sudarymo sąlygų ir numatant jų teisines pasekmes. Santuoka ir santuokos sudarymo sąlygos yra neatskiriamai tarpusavyje susiję dalykai. Santuoka be santuokos sudarymo sąlygų egzistuoti negali.
Šių sąlygų laikymasis taip pat susijęs su viešosios tvarkos užtikrinimu, todėl prieš susituokiant privaloma patikrinti ar tikrai šios visos sąlygos nepažeistos. Santuoka sukelia ir tam tikras teisines pasekmes. Susituokęs asmuo įgyja naujų teisių ir pareigų, kurių neturi santuokos nesudarę asmenys. Bet santuokoje abiejų sutuoktinių teisės ir pareigos yra lygios, taip pat ir atsakomybė už šeimą.
Civilinio kodekso normų analizavimas yra aktualus tiek atskiriems asmenims, tiek visuomenei, tiek pačių normų tobulinimui. Draudimu pažeisti santuokos sudarymo sąlygas yra siekiama apsaugoti ir apginti šeimos santykių teisinio reglamentavimo principus. Jie negali būti pažeisti esant bet kokioms sąlygoms, nes šie principai užtikrina šeimos ir jos reikšmės visuomenėje stiprinimą, asmeninių ir turtinių šeimos interesų apsaugą.
Santuokos sudarymo sąlygų laikymusi išreiškiama ne tik santuokinių ir šeimos santykių pažanga, bet jos yra ir tam tikros socialinės higienos priemonės, siekiant apsaugoti sutuoktinių ir jų palikuonių sveikatą, skatinti gerąsias žmogaus savybes, pavyzdžiui, atsakomybę, savitarpio supratimą ir pagalbą. Bet kokia galimybė sudaryti santuoką, pažeidžiant jos sudarymo sąlygas, pažeistų Lietuvos Respublikos nuostatą, pagal kurią pripažįstama tik registruota santuoka. Tik remiantis santuokos sudarymo sąlygomis, galime spręsti ar santuoka laikoma galiojančia, ar ne. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-19
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.11 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuokos sudarymo salygos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą