Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Santuokos sudarymo teisinės pasekmės

Santuokos sudarymo teisinės pasekmės

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Santuokos samprata, sutuoktinių teisės ir pareigos. Sutuoktinių turtinės teisės ir pareigos. Santuokos sudarymo teisinės pasekmės. Sutuoktinių lygiateisiškumas. Sutuoktinių pareiga vienas kitą remti. Sutuoktinių teisnumas ir veiksnumas. Sutuoktinių pareigos vaikams. Sutuoktinių pavardė.. Atstovavimas. Sutuoktinių ginčai dėl pareigų vykdymo ir teisių įgyvendinimo. Laikinas sutuoktinio turtinių teisių apribojimas. Sutuoktinių teisės ir pareigos namų ūkyje. Sutuoktinių teisės ir pareigos į gyvenamąją patalpą, esančią šeimos turtu. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas ir reikšmingumas. Šeimos įstatymai ir jų taikymas turi užtikrinti šeimos ir jos reikšmės visuomenėje stiprinimą, šeimos narių tarpusavio atsakomybę už šeimos išsaugojimą ir vaikų auklėjimą, galimybę visiems šeimos nariams tinkamai įgyvendinti savo teises ir apsaugoti nepilnamečius vaikus nuo netinkamos kitų šeimos narių bei kitų asmenų ir neigiamų veiksnių įtakos. Santuoka yra kompleksinis teisės institutas, kurį veikia ir teisės normos, ir dorovinės normos. Labai svarbu, kokiais principais santuokoje grindžiami šeimos tarpusavio santykiai.
Šio darbo tikslas – išstudijuoti santuokos sudarymo teisines pasekmes. Santuoka – tai savanoriška sutartis ir privalomas pareigų vykdymas, kylančių iš savanoriškos sutarties, todėl atsiranda nauji santykiai tarp sutuoktinių ir jų vaikų, šeimos narių turtinės padėties. Jei vyras ir moteris įstatymų nustatyta tvarka įformino savanorišką susitarimą sukurti santuoką, tai tokia pora tampa šeimos teisinių santykių dalyviais. Santuokos įregistravimo metu dažniausiai pasikeičia vieno sutuoktinio pavardė, sutuoktiniams atsiranda pareiga vienas kitą gerbti remti, saugoti bendrą turtą, gimus vaikui, tėvai privalo rūpintis jo auginimu ir pan.
Šio darbo uždaviniai:
1) išnagrinėti santuokos sampratą, sutuoktinių teises ir pareigas;
2) išstudijuoti santuokos teisines pasekmes.
Darbo metodai. Darbas atliktas taikant loginį, dokumento analizės, kitus metodus.
Rėmiausi oficialių dokumentų analize. Šiuo metodu analizavau Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso, Civilinio proceso kodekso, įvairių įstatymų reglamentuojamas santuokos sudarymo teisines pasekmes ir apžvelgiau teismų praktiką sprendžiant ginčus šioje šeimos teisės srityje.
Informacijos šaltinių apžvalga. Šiame kontroliniame darbe buvo remiamasi įvairiais
informaciniais šaltiniais: oficialiais teisės aktais, moksline literatūra, internetu, V.Mikelėno, K.Lipeikos ir kitų teisės specialistų teiginiais, apmąstymais susijusiais su santuokos teisnių pasekmių tema šeimos teisėje. Šeimos teises gina teismas, globos ir rūpybos bei kitos valstybės ar visuomenės institucijos ir tie gynimo būdai išdėstyti minėtame kodekse.Tokiu būdu valstybė užtikrina šeimos apsaugą. Šiame kontroliniame darbe remiamasi Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo Teismo interneto puslapyje paskelbtų nutarčių duomenimis, kurios padėjo išanalizuoti šio teismo praktiką šeimos teisės, santuokos sudarymo teisinių pasekmių srityje aiškinant ir taikant įstatymus ir kitus teisės aktus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-04
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis29.87 KB
AutoriusZita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuokos sudarymo teisines pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Utenos kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą