Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Stresų priežastys ir pasekmės, kokie būdai naudojami stresui pašalinti (2)

Stresų priežastys ir pasekmės, kokie būdai naudojami stresui pašalinti (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Stresas ir stresoriai. Streso priežastys. Reakcija į stresą. Stresas ir jo pasekmės. Širdies ligos. Atsparumas ligoms. Vėžys. Streso įveikimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Stresas – tai sankaupa jausmų, kurie kyla individui dėl psichinio ir fizinio pobūdžio apribojimų, nusivylimų, praradimų ir pernelyg didelių reikalavimų. Anot Lazarus ir Folkman, psichologinis stresas apima neigiamas pažintines ir emocines būsenas, atsirandančias, kai žmogus jaučia, kad jam keliami reikalavimai viršija jo gebėjimus įveikti užduotį. (Barbara Hansen Lemme, 2003, 447p.). Stresinėje situacijoje žmogus tam tikrą įvykį suvokia kaip grėsmingą, jaučiasi sukrėstas ir bejėgis jį įveikti.
Referato tikslas – susipažinti su streso priežastimis, pasekmėmis ir būdais jį įveikti.
Siekiant šio tikslo, referate formuluojami šie uždaviniai:
Paanalizuoti streso priežastis;
Įvertinti streso pasekmes;
Išsiaiškinti streso įveikimo būdus.
Tyrimo objektas – stresas ir jo priežastys bei pasekmės.
Tyrimo metodai – mokslinės literatūros analizė.
Žodis "stresas" seniai įėjo į mūsų kalbą ir mes net nesusimąstome jį vartodami. 1994 metais išleistame medicinos terminų žodyne "Pschyrembel" stresas apibūdinamas taip: "Organizmo būsena, kuri pasižymi specifiniu sindromu, bet gali būti sukelta ir įvairių nespecifinių dirgiklių (infekcijų, sužeidimų, nudegimų, spinduliavimo, taip pat pykčio, džiaugsmo, pajėgumo didinimo ir kitų streso faktorių).
Stresą būtina tiksliai apibrėžti, nes paprastai stresu vadiname viską, kas nemalonu, nepatogu, kas mus slegia. Ir štai pirmas svarbus punktas: kiekvienas stresu vadina kažką kita – tai, ką jis jaučia asmeniškai, ir viliasi, jog kitas žmogus jį supras. Spaudoje skaitome apie vadybininkų, policininkų, sekretorių, darbininkų, dirbančių prie konvejerio, medicinos seserų, valstiečių, vairuotojų, pėsčiųjų ir dviratininkų stresus, apie atostogų metu ir laisvalaikiu patirtus stresus ir t.t. Kasdieninėje kalboje stresu vadinama viskas, kas nemalonu, kas gadina mūsų dvasinę ir fizinę savijautą. Stresas kaltas dėl nugaros skausmų, sutrikusio miego, aukšto kraujospūdžio, medžiagų apykaitos sutrikimo ar pablogėjusios regos, jautrumo orų pasikeitimams, nervingumo, net dėl sumažėjusio potraukio ir nuovargio seksualiniame gyvenime, dėl nutrūkusių meilės ryšių ir dar daug dėl ko.
Stresą galime apibrėžti kaip bendrą procesą, kuriuo įvertiname ir reaguojame į tam tikrus grėsmę ir iššūkį keliančius įvykius, vadinamuosius stresorius. Stresoriaus poveikis gali būti teigiamams, kai jis mus aktyvina ir motyvuoja įveikti sunkumus. Tačiau daug dažniau stresoriai kelia grėsmę mums – mūsų visuomeninei padėčiai bei saugumui darbe, mūsų mylimųjų sveikatai ir gerovei, mūsų giliems įsitikinimams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-30
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis20.37 KB
AutoriusNotYours
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresu priezastys ir pasekmes kokie budai naudojami stresui pasalinti (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą