Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Stresas ir jo priežastys (2)

Stresas ir jo priežastys (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Stresas ir jo požymiai. Stresą sukeliantys veiksniai. Katastrofos. Svarbūs gyvenimo pokyčiai. Kasdieniai sunkumai. Nesugebėjimas atsipalaiduoti. Nerimas. Užgniaužtas pyktis. Kontrolės galimybių suvokimas. Streso įveikimas. Aerobika. Biogrįžtamasis ryšys. Atsipalaidavimas. Socialinė parama. Susidorojimo su stresu strategija. Išvados.

Ištrauka

Daugelis žmonių yra neišvengiamo ir kasdien didėjančio streso aukos, nuolat patiria nepriteklius ir karštligiškai skuba. Nervuojamasi dėl pinigų trūkumo, didėjančių mokesčių, monotoniškų televizijos programų, baimės prarasti darbą ir t.t. Be to, dažnai susiduriama su kritiškomis gyvenimo situacijomis: mirtimi, nelaimingais atsitikimais ir traumomis, skyrybomis šeimoje ir kita. Visa tai nepaprastai išsekina žmones ir trumpina jų gyvenimą.
Kiekvienas mūsų kasdien patiriame didesnį ar mažesnį stresą. Visiškai jo išvengti neįmanoma. Žmonių elgesys ir jų reakcija į stresą – tai svarbiausi veiksniai, nuo kurių priklauso mūsų sveikata ir ligos. Nepaisant to, mūsų žinios apie stresą ir jo priežastis yra gana paviršutiniškos.
Šio darbo objektas – stresas ir jo priežastys. Nors stresas turi ir teigiamų, ir neigiamų savybių, tačiau darbe didesnis dėmesys skiriamas neigiamosioms, jas sukeliantiems veiksniams, žalingo streso padarinius, bei galimybes kaip juos sumažinti.
Darbo tikslas – išanalizuoti stresą sukeliančias priežastis.
Darbo uždaviniai:
1. apibrėžti streso sąvoką;
2. nustatyti streso požymius;
3. išanalizuoti stresą sukeliančius veiksnius;
4. atskleisti streso poveikį žmogaus kūnui, protui ir sielai;
5. pateikti streso įveikimo būdus.
Darbe naudojamas tyrimo metodas - mokslinės literatūros analizė.
Stresas – tai ilgai trunkanti stipraus nerimo ir įtampos būsena. Streso priežastimi gali būti įvairiausi ekstremalūs poveikiai. Streso sąvoką pirmasis panaudojo biologas ir gydytojas H. Selje (H. Selye). Jis sakė: "Stresas – gyvenimo druska". Taip buvo apibūdinama bendra organizmo reakcija į bet kokį nemalonų poveikį.
Streso sąvoka vartojama nevienareikšmiškai. Kartais ji taikoma grėsmei arba iššūkiui, o kartais atsaku į grėsmę ar iššūkį. Kad būtų apimtos šios abi reikšmės, stresą galima apibrėžti kaip bendrą procesą, kuriuo įvertinama ir reaguojama į tam tikrus grėsmę ar iššūkį keliančius įvykius, vadinamuosius stresorius. Stresoriaus poveikis gali būti teigiamas, kai jis mus aktyvina ir motyvuoja įveikti sunkumus. Tačiau daug dažniau stresoriai kelia grėsmę mums – mūsų visuomeninei padėčiai bei saugumui darbe, mūsų mylimųjų sveikatai ir gerovei bei mūsų giliems įsitikinimams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-15
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.5 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino technikos universiteto Kokybės vadybos centro Panevėžio filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas ir jo priezastys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kokybės vadybos centro Panevėžio filialas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą