Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Meilės samprata pagal Erichą Fromą

Meilės samprata pagal Erichą Fromą

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Ar meilė yra menas, meilė – atsakymas į žmogaus egzistencijos problemą, meilės veikla, meilės objektai, meilės praktika. Psichoanalitiko E.Fromo meilės samprata knygoje Menas mylėti.

Ištrauka

Tikriausiai apie nieką daugiau pasaulyje nėra tiek kalbėta, rašyta, sudėta eilių, pastatyta spektaklių, sukurta filmų kaip apie meilę.Daugybė filosofų, psichoanalitikų, daugiau ar mažiau išsimokslinusių žmonių išvedinėjo ir kūrė teorijas kas tai yra meilė.Vieni bandė ją įsprausti į tam tikrus kampuotus, apvalius ar vingiuotus, bet vis dėlto uždarus rėmus, kiti padrikai aiškino, kad meilė neaprėpiama ir bekraštė kaip visata, o treti akiplėšiškai tėškė žmonijai į veidą, jog tokio dalyko kaip meilė iš viso nėra...
Kad ir kaip bebūtų, tačiau meilės tema išliko viena aktualiausių žmonijos istorijoje.Plačiu aspektu buvo ir yra linksniuojamas šis jausmas (jeigu tai galima pavadinti jausmu). Labiausiai visus domino vyro ir moters tarpusavio santykiai, meilė tarp priešingų lyčių.Tačiau nenustumkime į šalį tėviškos meilės, meilės tėvynei ar savęs mylėjimo.
Būtent moters ir vyro ryšį, vaikų ir tėvų, giminių ir visai svetimų žmonių santykius, ryšį tarp žmogaus ir Dievo psichologiškai atskleidė vienas žymiausių humanistinės psichoanalizės atstovų Erichas Fromas.Nors jis laikomas amerikiečiu, tačiau šis psichoanalitikas 1900 metų kovą gimė Vokietijoje, Frankfurto mieste.Ten pirmiausiai studijavo teisę, tačiau vėliau iškeitė į psichoanalitiko specialybę.Savo gimtinėje Erichas Fromas buvo vienas iš įkūrėjų psichoanalizės ir socialinės psichologijos instituto.Po to parašė savo pirmuosius darbus socialinės psichologijos srityje.Ir 1934 metų gegužę išvyko į JAV.Čia jis taip pat aktyviai dalyvavo psichologijos srityje ir daug ką nuveikė – su savo bendrininkais įkūrė institutą, parašė nemažai svarbių darbų, kurių vienas buvo knyga "Menas mylėti". Mirė E.Fromas 1980 metais po ketvirto širdies infarkto.
Savo knygoje "Menas mylėti" Erichas Fromas siekia įrodyti, kad meilė nėra jausmas, lengvai apimantis kiekvieną, nepriklausomai nuo jo subrendimo.E.Fromas nori įtikinti, kad visos pastangos mylėti bus nesėkmingos, jei nebus mėginama pačiu aktyviausiu būdu pakeisti savo asmenybės visumą, kad išsiugdytų produktyvią orientaciją; kadangi individualioje meilėje negalima patirti pasitenkinimo be gebėjimo mylėti artimą, be tikro kuklumo, drąsos, tikėjimo ir disciplinos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-02-28
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis25.73 KB
AutoriusVaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Meiles samprata pagal Ericha Froma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą