Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Kaltės turinys ir jo nustatymas

Kaltės turinys ir jo nustatymas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Kaltės samprata. Kaltės istorinė raida. Kaltės problema. Kaltės formos. Kaltės turinys. Neatsargumas ir jo rūšys. Tyčia ir jos rūšys. Išvados.

Ištrauka

Kaip mes žinome, subjektyvioji nusikaltimo pusė - tai subjektyvių požymių, apibūdinančių pavojingą veiką ir pasekmes, visuma.
Taigi prie subjektyviąją nusikaltimo pusę sudarančių požymių priskiriami kaltė, nusikaltimo padarymo motyvas ir tikslas. Kiekvieno šio požymio teisinė reikšmė baudžiamojoje teisėje yra skirtinga, bet tik jų visuma parodo asmens sąmonės ir valios santykį su pavojinga veika ir pasekmėmis, kurie atspindi asmens sieloje vykstančius psichinius procesus asmeniui darant kažkokią pavojingą veiką. Tačiau, atsižvelgiant į nusikaltimo sudėties požymių klasifikaciją, vienas iš svarbiausiųjų subjektyviosios pusės požymių yra kaltė. Nors ir reikia pripažinti, kad kaltė neatskleidžia tų vidinių veiksnių, kurie žmogų skatina pavojingai veiklai, ir neparodo to rezultato, kurio buvo siekiama darant pavojingą veiką. Šiuos aspektus atskleidžia papildomi subjektyviosios pusės požymiai - nusikaltimo padarymo motyvas ir tikslas.
Kaltės, kaip subjektyviosios nusikaltimo pusės, pagrindinės dalies nustatymas yra sudėtingas, kadangi susiduriama su psichiniais procesais, kurie vyksta žmogaus sąmonėje. Šių procesų vykdymą galima išaiškinti tik esant objektyviems duomenims. Prie jų galima priskirti tas aplinkybes. kurios parodo konkretų veikos pobūdį, pavyzdžiui: veikos padarymo priemonės, nusikaltimo įrankiai arba nusikaltimo padarymo būdai. Taip pat prie jų galima priskirti veikimo pobūdį, veiksmų apimtis, vienkartiškumą ar daugkartiškumą, kaltininko elgesį prieš ir po nusikaltimo padarymo, konkrečią nusikaltimo padarymo situaciją, kaltininko asmenines savybes ir pan.
Teisingas kaltės nustatymas turi labai svarbią reikšmę kvalifikuojant nusikaltimus, atribojant panašius objektyviąja puse nusikaltimus, taip pat parenkant ir skiriant bausmės rūšį ir dydį.
Toliau mes bandysime išreikšti problemas, susijusias su kaltės nustatymu ir jos turiniu baudžiamojoje byloje. Kaltė yra pagrindinis nusikaltimo subjektyviosios pusės požymis. Kaltė - kiekvienos nusikaltimo sudėties būtinoji dalis, todėl turi būti įrodinėjama kiekvienoje baudžiamojoje byloje. Nėra nusikaltimų sudėčių, kurios nereikalautų kaltės įrodinėjimo, nustatymo.
Kas yra kaltė? Kaltė baudžiamosios teisės teorijoje suprantama kaip pavojingą veiką padariusio asmens vidinis psichinis santykis su objektyviaisiais nusikaltimo sudėties požymiais. Kitaip tariant, kaltė - tai asmens psichinis santykis su daroma pavojinga veika (veikimu arba neveikimu ) ir pasekmėmis.
Kaltės problema yra viena iš sudėtingiausių baudžiamosios teisės dalių, todėl trumpai apžvelgsime jos istorinę raidą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.13 KB
AutoriusLaurynas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaltes turinys ir jo nustatymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą