Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinė atsakomybė (3)

Civilinė atsakomybė (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įžanga. Civilinės atsakomybės sąvoka ir reikšmė. Civilinės atsakomybės sąlygos. Žalos arba nuostolių padarymas. Priešingas teisei skolininko elgesys. Priežastinis ryšys. Kaltė. Kaltės sąvoka. Civilinės kaltės prezumpcija. Mišri (abipusiška) kaltė. Atsakomybė nesant skolininko kaltės. Civilinės atsakomybės pagrindinės rūšys. Sutartinė ir deliktinė atsakomybė. Dalinė ir solidarinė atsakomybė. Pagrindinė ir subsidiarioji atsakomybė. Pilnutinė (visiška) ir ribota atsakomybė. Regresinė atsakomybė. Civilinės atsakomybės formos. Pareiga atlyginti žalą. Pareiga atlyginti nuostolius. Pareiga sumokėti netesybas. Ypatingi atsakomybės už padarytą žalą atvejai. Civilinės atsakomybės netaikymas. Išvados.

Ištrauka

Teisinė atsakomybė gali būti apibūdinama kaip prievolė, atsiradusi asmeniui, pažeidusiam viešą arba privatų interesą. Viena tokios prievo¬lės šalis (pažeidėjas) už pažeidimą patiria įstatymuose numatytas sank¬cijas, kita šalis (nukentėjusysis) gali taikyti šias sankcijas arba reikalauti, kad jas taikytų atitinkama valstybinė arba visuomeninė institucija (tei¬smas, arbitražas ir kt.). Civilinė atsakomybė yra viena iš teisinės atsakomybės rūšių. Žala yra būtinasis civilinės atsakomybės pagrindas, nes nesant žalos arba nuostolių civilinės atsakomybės teisinis santykis neįmanomas.
Šio darbo tikslas ir yra aprašyti civilinę atsakomybę (civilines sankcijas), už civilinių teisių ir pareigų pažeidimą. Rašydama šį darbą, reikalingą medžiagą rinkau iš knygų teisės tema, interneto, Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso, Darbo Įstatymo Kodekso. Surinktą medžiagą atrinkau ir susisteminau.
Civilinė atsakomybė yra įstatymo nustatyta neigiama turtinė valsty¬bės reakcija į civilinės teisės pažeidimą. Teisės pažeidėjui tai sukelia nenau¬dingas turtines pasekmes, kurios pasireiškia tam tikrų turtinių teisių atėmi¬mu arba jo turto sumažinimu. Šios neigiamos turtinės priemonės civilinės teisės pažeidėjui taikomos valstybės prievarta (pavyzdžiui, teismo, arbitražo sprendimu) arba galimybė jas taikyti verčia civilinės teisės pažeidėją patį sau šias priemones taikyti.
Kaip jau buvo minėta, civilinė atsakomybė pasireiškia turtinėmis po¬veikio priemonėmis, kurių rūšis, jų taikymo sąlygas ir tvarką nustato civili¬nė teisė. Tačiau atskirų asmenų atsakomybė neatsiranda tiesiog iš atsako¬mybę reguliuojančių normų. Atskiriems asmenims ji atsiranda tiktai susidarius atsakomybės teisiniam santykiui, kurį sukelia subjektinės teisės pažeidimas, t.y. tam tikras juridinis faktas. Tai yra teisinis santykis tarp teisės pažeidėjo ir nukentėjusiojo, tam tikrais atvejais tarp teisės pažei¬dėjo ir valstybės, ir šio santykio teisės pažeidėjui atsiranda įstatyme arba su¬tartyje numatytos poveikio priemonės. Dažnai subjektinės teisės pažeidimą ir kartu teisės pažeidėjo atsakomybę nustato atitinkamos institucijos, pavyz¬džiui, teismas, arbitražas. Tačiau tam tikrais atvejais subjektinės teisės pa¬žeidimas ir atsakomybė už tai gali būti nustatoma nesikreipiant į atitinkamus organus.
Civilinė teisinė atsakomybė yra viena iš prievartos poveikio priemo¬nių, taikomų teisės pažeidėjui. Ji pasireiškia teisės pažeidėjui neigiamų tur¬tinių pasekmių sukėlimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis45.11 KB
Autoriusviktorija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiline atsakomybe (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą