Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinė atsakomybė (6)

Civilinė atsakomybė (6)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Civilinė atsakomybė kaip teisinės atsakomybės rūšis, jos samprata. Civilinių teisinių sankcijų taikymas kaip civilinės atsakomybės realizavimo forma. Pareiga atlyginti žalą. Pareiga atlyginti nuostolius. Pareiga sumokėti neteisybes. Civilinės atsakomybės bendrosios sąlygos. Žalos arba nuostolių padarymas. Priešingas teisei skolininko elgesys. Mišri (abipusė) kaltė. Sutartinė ir deliktinė civilinė atsakomybė, jų atsiradimo sąlygos. Civilinė atsakomybė ir civilinių teisinių sankcijų taikymas garbės ir orumo gynimo bylose. Civilinė atsakomybė ir civilinių teisinių sankcijų taikymas bylose dėl žalos, padarytos pakenkus asmens sveikatai arba atėmus gyvybę. Darbe naudotasi literatūra iki 2000 metų.

Ištrauka

Teisinė atsakomybė – tai teisinis įsipareigojimas teases subjektams garantuoti naudojimąsi savo teisėmis atitinkamų pareigų vykdymu nurodant, kad tokių pareigų nevykdymas virs atitinkamų teisių praradimu.
Šitaip suprantama teisinė atsakomybė formuoja asmens įsitikinimą, kad jis vykdo pareigas ne dėl to, kad tokio elgesio iš jo reikalauja įstatymas, o todėl, kad pareigų vykdymu jis legalizuoja savo teises visuomenėje, kad jo teisės pareigų vykdymu susiderina su kitų asmenų teisėmis, pasidaro santykinės, kad atsisakydamas vykdyti pareigas jis praranda tų pareigų garantuojamas savo teises.
Civilizuotoje visuomenėje vyrauja pozityvioji teisinė atsakomybė, nes dauguma tokios visuomenės narių nori būti laisvi ir orūs; o tokie jie gali išlikti tik vykdydami pareigas, legalizuojančias jų teises.
Šitaip suprantama pozityvioji teisinė atsakomybė tampa nuolatinė, kaip kad nuolatinis yra naudojimasis teisėmis ir jį legalizuojantis pareigų vykdymas. Kol naudojamės teisėmis, tol esame įpareigoti būti atsakingi – vykdyti atitinkamas pareigas. Tai teisėtas elgesys, pačių piliečių savivaldos priemonė.
Negatyvioji teisinė atsakomybė – tai valstybės akcija, kai valstybė priverčia vieną iš teisinio santykio šalių įvykdyti kitos šalies naudai pareigą arba susiaurina teisės pažeidėjo subjektines teises iki jo paties susisiaurintų pareigų apimties. Arba trumpiau: tai teisės pažeidėjo subjektinių teisių praradimas arba susiaurinimas tokia apimtimi, kokio pobūdžio pareigos vykdymo ir kokia apimtimi jis atsisakė. Šiuo požiūriu negatyvioji teisinė atsakomybė iš esmės sutampa su teisingumo vykdymu. Jos įgyvendinimo įrankis – sankcija ir jos prievartinis taikymas.
Šia teisinės atsakomybės forma labiausiai domisi teisininkai praktikai, nes čia reikia taikyti valstybės prievarta, todėl reikia sukurti sankcijų taikymo procedūras ir taikymo ideologiją, sprendžiančią, kokias subjektines teises ir kiek būtina siaurinti. Nedemokratinėse visuomenėse vyraujant viešajai teisei, baudžiamosios teisė požiūris į teisinę atsakomybę buvo tapatinamas su teisine atsakomybe apskritai.
Pagal teisės pažeidimo rūšį teisinė atsakomybė paprastai skirstoma į baudžiamąją, administracinę, civilinę, drausminę ir materialiąją.
Civilinė teisinė atsakomybė – tai teisės pažeidėjui kito asmens interesais taikoma įstatymo numatyta poveikio priemonė, sukelianti jam nenaudingų turtinių padarinių: atlyginti žalą, nuostolius, sumokėti netesybas. Civilinė teisinė atsakomybė yra kompensuojamojo pobūdžio; jos tikslas – atkurti kreditoriaus pažeistas turtines teises. Atsižvelgiant į pareigos atsiradimo pagrindą, kuriuo atsiranda atsakomybė, civilinė atsakomybė skirstoma į sutartinę ir nesutartinę . Atsakomybė grindžiama visiško žalos atlyginimo principu, nors gali būti ir išimčių, pavyzdžiui, netesybų suma ne visada padengia išlaidas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-06
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.16 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiline atsakomybe (6) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą