Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinė atsakomybė (4)

Civilinė atsakomybė (4)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Teisinės atsakomybės ir civilinės atsakomybės samprata. Civilinės teisės pažeidimo sudėtis. Sutartinės ir deliktinės civilinės atsakomybės sąvokos ir atsiradimo pagrindai. Sutartinė civilinė atsakomybė. Deliktinė atskomybė. Išvados.

Ištrauka

Teisėtas elgesys- tai asmenų ir organizacijų elgesys, nepriešingas teisės normų reikalavimams. Teisėtam elgesiui būdinga tai, kad konkretaus asmens elgesys atitinka teisės normų reikalavimus, šis elgesys visuomenėje yra būtinas arba bent pageidaujamas ir šis elgesys yra daugiau ar mažiau sąmoningas : asmuo žino, ko ir kodėl siekia savo elgesiu.
Tačiau ne visuomet asmenys ir organizacijos elgiasi teisėtai. Kartais jie pažeidžia teisės normų reikalavimus, savo sutartinius įsipareigojimus, kitų asmenų teises. Tokia teisei priešinga, kalta asmenų veikla, kuria padaro žalos kitiems asmenims ar įstatymo saugomoms vertybėms vadinama teisės pažeidimu. Teisės pažeidimas yra glaudžiai susijęs su teisine atsakomybe. Kaltas asmuo privalo atsakyti už neteisėtą savo elgesį, atlyginti padarytus nuostolius.
Teisės teorija teisės pažeidimus skirsto į nusikaltimus ir nusižengimus. Pastarieji dar skirstomi į administracinės teisės pažeidimus, civilinės teisės pažeidimus ir drausminius nusižengimus.
Šiame referate apsiribosime civilinės teisės pažeidimais, o tiksliau, nagrinėsime civilinės teisės pažeidimo sudėtį, civilinės atsakomybės, kaip civilinės teisės pažeidimo pasėkmės sąvoką, taip pat civilinės teisinės atsakomybės rūšis: sutartinę ir deliktinę civilinę atsakomybę.
Darbe naudosime literatūros analizės ir lyginamąjį metodus.
Šio darbo tikslas – išsiaiškinti, kas yra teisinė atsakomybė apskritai, kas yra civilinė atsakomybė, kokia yra civilinės teisės pažeidimo sudėtis, koks ryšys jungia civilinės teisės pažeidimo sudėtį ir civilinę teisinę atsakomybę, o taip pat aptarti sutartinę ir deliktinę civilinės atsakomybės rūšis.

Prieš atsakant į klausimą, kas yra civilinė atsakomybė, svarbu išsiaiškinti, kas yra teisinė atsakomybė. A. Vašvila "Teisės teorijoje" pateikia teisinės atsakomybės apibrėžimą: teisinė atsakomybė – tai teisinis įsipareigojimas teisės subjektams garantuoti naudojimąsi savo teisėmis atitinkamų pareigų vykdymu nurodant, kad tokių pareigų nevykdymas virs atitinkamų teisių praradimu [4] .
Teisinę atsakomybę, kaip ir kitas teisės kategorijas reikia aiškintis remiantis teisių ir pareigų vienove. Teisių ir pareigų vienovė – tai civilinės teisės esmė, nes teisė, atskirta nuo pareigos, virstų privilegija, o pareiga be teisės – prievole (išnaudojimu). Ši vidinė pusiausvyra atneša į žmonių gyvenimą socialinę rimtį ir santarvę, o teisių ir pareigų nedarna – konfliktą ir destrukciją. Taigi teisinės atsakomybės poreikis kyla iš asmens naudojimosi subjektinėmis teisėmis. Kadangi savo teisėmis asmuo naudojasi visuomenėje, o ne šalia jos, tai jis darosi pavojingas kito asmens teisėms, o kartais ir pats sau. Pavyzdžiui, naudodamasis subjektine teise vairuoti automobilį, asmuo darosi pavojingas ne tik kitų asmenų gyvybei, sveikatai ir turtui, bet ir pats sau. Visuomenėje dažniausiai negalima naudotis teisėmis, vienaip ar kitaip nekeliant grėsmės kito teisėms.
Reikalavimas naudotis savo teisėmis nepažeidžiant kito asmens teisių ir yra asmens įsipareigojimas atsakomybei. Atsakomybė – tai tokia psichinė būsena, kai asmuo suvokia, kad pareigos vykdymas yra jo subjektinės teisės garantas ir kad nuo šio vykdymo priklauso jo paties teisių likimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-08
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.91 KB
AutoriusAistė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiline atsakomybe (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą