Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Specialiųjų poreikių vaikai

Specialiųjų poreikių vaikai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Elgesio sutrikimų rūšys ir jų požymiai. Elgesio sutrikimų nustatymas. Elgesio sutrikimų korekcija. Tinkamo elgesio skatinimas mokykloje. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinės visuomenės pareiga užtikrinti, jog kiekvienas individas turi teisę gyventi normalų gyvenimą ir gauti, kiek įmanoma, normalų išsilavinimą. Mūsų dienomis yra siekiama užtikrinti, kad kiekvienas specialiųjų poreikių vaikas ir jaunuolis gautų ugdymą, atitinkantį jo individualius poreikius. Ypatingas vaikas yra kitoks, negu "vidutinis" vaikas. Kalbant labai paprastai, specialiųjų poreikių vaikai ir jaunuoliai yra tie, kurių žmogiškosioms galiomis visiškai realizuoti reikia specialiojo ugdymo ir papildomų paslaugų. Specialiojo ugdymo reikia todėl, kad šie vaikai labai skiriasi nuo daugumos vaikų vienu ar keliais požymiais: jie gali būti protiškai atsilikę, turėti mokymosi negalių, emocinių ir elgesio sutrikimų, fizinių negalių, komunikacijos sutrikimų, autizmo sutrikimą, patyrę smegenų traumas ar regos sutrikimų, išsiskirti ypatingais gabumais ar talentu.
Specialusis ugdymas – tai specialiai organizuotas mokymas, atitinkantis neįprastus ypatingojo vaiko poreikius. Tam gali prireikti specialiųjų mokymo priemonių, mokymo technikų, metodų arba įrangos, kartais net patalpų. Vienintelis ir svarbiausias specialiojo ugdymo tikslas – atrasti ypatingojo vaiko gebėjimus ir juos atskleisti.
Elgesio sutrikimai nėra tik nepageidaujamas ar netinkamas elgesys. Tai ir netinkamas socialinis bendravimas bei netinkamas požiūris į vaikus, turinčius šį sutrikimą.
Elgesio sutrikimas – tai sutrikimas pasireiškiantis atviru, agresyviu, griaunamuoju elgesiu arba netiesioginiais antisocialiniais veiksmais ( vagystės, melavimas, padeginėjimas).
Visuomenėje dažnai vyrauja nuomonė, kad tokie vaikai "išaugs iš savo bėdos", jos yra trumpalaikės ir nevertos atidesnio dėmesio. Ikimokykliniame amžiuje vaiko vystymasis yra daug spartesnis ir dinamiškesnis, todėl darželių auklėtojai ar tėvai gali kai kuriuos vaiko poelgius ir pateisinti. Tačiau yra pastebima, kad tokiems vaikams vėlesniame amžiuje išlieka nemažai vaikystėje išryškėjusių elgesio problemų, kurios daro neigiamą įtaką savijautai ir adaptacijai. Labai svarbu yra laiku pastebėti ir atpažinti vaiko kitonišką elgesį, kuris gali būti susijęs ir su problemomis šeimoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-04
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis20.8 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specialiuju poreikiu vaikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą