Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Žodinis bendravimas

Žodinis bendravimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Žodinis bendravimas ir jo būdai. Žodžio komponentai. Žodiniai "valdžios instrumentai". Žodinio pranešimo aspektai. Sėkmingo bendravimo samprata. Išvados.

Ištrauka

Iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Bendraudami mes galime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame ar jaučiame, kokiais matome save ir mūsų aplinką. Tik bendraudami žmonės gali ugdyti kitus ir tobulinti save, mokyti ir mokytis, padėti kitiems ir ieškoti pagalbos bei paramos sau. Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių, t. y. tai, ką žmonės laiko svarbiausiu ir labiausiai vertina. Juk kaip tik bendraujant iš kartos į kartą yra perduodama amžiais kaupta žmonių patirtis, žinios, kultūrinės tradicijos. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas, negalima jokia kuriamoji veikla. Todėl tada, kai bendravimas pasunkėjęs – nesiseka mums patiems arba pakankamų sugebėjimų neturi mūsų bendravimo partneriai – mūsų gyvenimas tampa sudėtingas, iškyla daug sunkumų ir problemų.
Bendravimas – labai plati sąvoka. Ji suprantama gana skirtingai, todėl literatūroje pasitaiko labai įvairių bendravimo apibrėžimų. Į klausimą, kas yra bendravimas, galima būtų atsakyti, jog tai – prasminga tarpusavio sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių. Ši sąveika vyksta tiek kalbantis, tiek ir be žodžių, sąmoningai ir nesąmoningai, būnant dviese ar atsidūrus didelėje žmonių grupėje. Žmonių bendravimas, remiantis kalbos ženklų sistema, vadinamas kalbėjimu. Bendraujantiems reikia žinoti, kokiais žodžiais viena ar kita kalba yra įvardijami žmonės, daiktai ir reiškiniai, taip pat šių žodžių derinimo bei jungimo taisyklės.
Darbo tikslas: išnagrinėti žodinio pranešimo reikšmę bendravimo proceso sėkmingumui.
Darbo uždaviniai:
1) išanalizuoti žodinio bendravimo būdus;
2) išnagrinėti žodinio pranešimo sampratą ir keturis jo aspektus;
3) išryškinti taisykles, kurios padeda sėkmingai bendrauti.
Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, mintimis, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę. Kadangi nebendraujant būtų neįmanomas joks grupinis veikimas, tai bendravimas yra būtina žmogaus kaip socialinės būtybės atsiradimo, egzistavimo ir tobulėjimo sąlyga. Pradžioje žmonės išmoko vieni kitus suprasti iš mimikos, gestų ir pantomimikos. Palaipsniui susiformavo tobulinusia žmonių bendravimo priemonė – kalba. Kalbinis (kitaip dar vadinamas verbaliniu) bendravimas yra tobuliausia ir pagrindinė žmonių bendravimo forma. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis22.09 KB
AutoriusKarolina
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zodinis bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą