Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimo stilius ir turinys

Bendravimo stilius ir turinys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Bendravimo apibūdinimas. Verbalinis ir neverbalinis bendravimas. Bendravimo stiliai. Bendravimas šeimoje. Išvados.

Ištrauka

Bendraudamas žmogus tampa tuo, kuo yra, – žmogumi. Bendravimas reikšmingas ir būtinas. Be jo neįmanoma įsivaizduoti paties žmogaus. Bendraujant sukuriama individo socialinė esmė, susiformuoja visi jo žmogiškieji bruožai: pažiūros ir įsitikinimai, jausmai ir emocijos, vertinimai ir idealai, charakterio savybės ir įpročiai. Nebendraujant neįmanoma jokia veikla. Bendravimas – vienas didžiausių žmogaus poreikių, nes tik bendraudami žmonės suartėja ir supranta vienas kitą. Jis padeda ugdyti asmeninę atsakomybę už savo veiksmus bei poelgius. Bendraujant atsiranda tarpusavio supratimas, emocinis potraukis, viena nuomonė ir bendros pastangos. Bendravimas yra būtina žmogaus egzistavimo, jo asmenybės tobulėjimo forma. (Miškinis, 2003)
Neatsitiktinai pasirinkau referato temą apie bendravimą. Bendravimas svarbus kiekvienam iš mūsų, todėl svarbu pažvelgti į jį autorių, rašiusių ta tema, akimis. Tai padės išsiaiškinti, kaip reikia bendrauti, kokį bendravimo stilių pasirinkti, kad bendravimas teiktų malonumą.
Savo referate pirmoje dalyje pateiksiu įvairių autorių: A. Suslavičiaus, K. Miškinio, R. Želvio bendravimo apibūdinimą, jo aspektus. Taip pat remsiuosi knygomis: "Psichologija studentui", "Bendravimo psichologija", "Socialinio darbo pradžiamokslis". Antroje dalyje panagrinėsiu verbalines ir neverbalines bendravimo priemones, ypač reikšmingas bendravime. Trečioje dalyje pateiksiu tris skirtingus bendravimo lygius: "Tėvo", "Vaiko", "Suaugusiojo" pagal amerikiečių psichologą ir psichoterapeutą E. Berne. Tai tarsi, trys socialinės pozicijos, vieną iš kurių mes pasirenkame konkrečioje bendravimo situacijoje. Kiek kitokį bendravimo stilių aprašo D. Selmistraitienė. Ketvirtoje dalyje trumpai aprašysiu tėvų ir vaikų tarpusavio santykius, kuriuos nagrinėja R. Žukauskienė ir K. Miškinis.
Bendravimas – tai dviejų arba daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai. (Psichologija studentui, 2000, p.240)
A. Suslavičius (1995, p.135) bendravimą apibūdiną kaip abipusę žmonių veiklą ir įtaką.
"Bendravimo psichologija" (2003, p.11) teigia, jog "sąvoka bendravimas apima dviejų ar daugiau žmonių tarpusavio suvokimą, keitimąsi informacija, sąveiką ir santykius".
K. Miškinio nuomone, bendravimas – žmonių tarpusavio sąveika, kai keičiamasi informacija, sukuriamas tam tikras emocinis tonas, daroma įtaka vieno kitam (2003, p.358).
Kadangi bendravimo procesas yra daugiaplanis ir sudėtingas, vadovėlyje "Psichologija studentui" jis nagrinėjamas įvairiais aspektais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-22
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis17.14 KB
Autoriusvilte
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word bendravimo stilius ir turinys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą