Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimo šeimoje ypatumai

Bendravimo šeimoje ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bendravimo šeimoje ypatumai. Sutuoktinių bendravimas ir lūkesčiai. Pagrindiniai bendravimo elementai. Sėkmė ir nepasisekimas bendravime. Mokėjimas klausytis. Tikėjimas ir bendravimas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Šeima kaip unikali ir besikeičianti socialinė institucija gyvuoja tūkstantmečius. Tačiau šiuolaikinėmis gyvenimo sąlygomis ji tapo itin sudėtinga. Šeimoje susikerta daugybė šeimos narių asmeninių ir visuomeninių problemų: ekonominių, politinių, psichologinių, kultūrinių, pedagoginių ir kt. Kiekviena šeima turi savitą bendravimą, kuris yra būdingas tik tai šeimai. O bendravimas šeimoje taip pat gali sukelti daug įvairių problemų. Taigi bendravimas šeimoje ir jo ypatumai yra svarbūs ne tik pačiai šeimai, bet ir visai visuomenei, nes nuo jo priklauso kokie bus visuomenės nariai. ( L. Rupšienė, 2001)
Bendravimas – tai tarpusavio sąveika, sudėtingi, įvairiaspalviai žmonių kontaktai, oksiduojantys iš bendros veiklos poreikių. Jis apima keitimąsi informacija, bendros sąveikų strategijos parengimą, kito žmogaus suvokimą ir supratimą. Bendraujant vyksta žmonių sąveika: pasikeičiama mintimis, emocijomis, susipažįstama.
Bendravimas – tai procesas, kuriame reiškiasi sudėtingos patirties partneriai. Jie kuria santykius, tuo pačiu metu siųsdami ir gaudami pranešimus, kuriuos veikia fizinės ir psichologinės kliūtys. (R. Žukauskienė, 1998)
Žmonės negali tiesiogiai perduoti vieni kitiems savo psichikos turinio (minčių, svajonių, vaizdinių, emocijų) jie tai atlieka pasinaudodami įvairiais fiziniais materialiniais objektais (garsais, spalvomis, judesiais, daiktais ir kt.) visa tai vadinama bendravimu.
Bendravimui šeimoje reiktų skirti ypač didelį dėmesį, nes kaip vaikas iš mažens bus mokomas bendrauti, taip jis vėliau bendraus su kitais žmonėmis, draugais, kaimynais, mokytojais ir kt. Nuo bendravimo šeimoje priklauso vaiko tolesnis bendravimas su žmonėmis, nes šeimoje įgyjami patys pirmieji bendravimo įgūdžiai, juk bendraudamas vaikas užmezga kontaktus su jį supančiu pasauliu, su juo susipažįsta.
TEMA: bendravimo šeimoje ypatumai
TIKSLAS: Išsiaiškinti koks yra šeimos narių tarpusavio bendravimas ir sužinoti jo ypatumus.
UŽDAVINIAI:
1. Susipažinti su sutuoktinių lūkesčiais ir bendravimu;
2. Sužinoti pagrindinius bendravimo elementus;
3. Išsiaiškinti kokios yra nesėkmės ir sėkmės bendravime;
4. sužinoti ar žmogus moka klausytis kalbančiojo;
5. Sužinoti koks ryšys yra tarp tikėjimo ir bendravimo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-15
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis26.84 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo seimoje ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą