Išplėstinė paieška
 
 
 

Grupių konfliktai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Grupių konfliktai. Realios ir sąlyginės grupės. Makro ir mikrogrupės. Formalios ir neformalios grupės. Konfliktai. Konfliktų priežastys. Konfliktų prevencija. Konflikto pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Norint gerai atskleisti nagrinėjamą temą, reikia apibrėžti pagrindines sąvokas, kuriomis remsimės visame darbe. Tokios sąvokos, nagrinėjant temą "Grupių konfliktai: priežastys, prevencija ir pasekmės", mano nuomone, būtų – grupė (sąlyginė bei reali, formali bei neformali, referentinė), rolė, klikos, asociacija, korporacija, kolektyvas, konfliktas (latentinis, suprastas, jaučiamas, išreikštas). Dabar nuosekliai apibrėšime kiekvieną iš šių sąvokų.
Grupę galima apibūdinti taip: grupė – tai organizuota sistema žmonių, turinčių bendrus tikslus ir uždavinius. Grupės nariams bendraujant, atliekant užduotis, derinant tarpusavio veiksmus, susiformuoja tam tikras elgesio būdas, kuriamos elgesio normos, kurios ilgainiui darosi vis aiškesnės. Tarp grupės narių vyksta ir intelektinė sąveika – sąveikaujama nuostatomis ir jausmais. Nuo grupės elgesio būdo, normų, moralinių vertybių priklauso jos veiklos efektyvumas, elgesys naujomis ir ekstreminėmis sąlygomis.
Grupės būna realios ir sąlyginės. Realiomis grupėmis laikomos tokios grupės, kurių nariai veikia bendroje erdvėje, palaikydami tam tikrus kontaktus. Realių grupių pavyzdžiai – darbininkų brigada, moksleivių klasė, vestuvių svečiai, šeima ir pan. Sąlyginėmis vadinamos teoriškai sudaromos grupės grupės pagal kokius nors bendrus požymius ( inteligentai, jaunimas, grupės pagal profesinius, lytinius ir kitus požymius). Sąlyginėse grupėse nėra bendros veiklos ir savitarpio kontaktų.
Pagal narių skaičių ir kai kurias kitas ypatybes yra skiriamos makro ir mikro grupės. Makrogrupės yra didelės, jų nariams nebūtini tarpasmeniniai santykiai ir savitarpio kontrolė (tautos, partijos, visa žmonija...). Jos gali būti realios (aukštesniosios mokyklos studentai ir kt.) arba sąlyginės (tautos, partijos ir kt.). Mikrogrupės yra nedidelės grupės, kuriose nariai pasiskirstę rolėmis (pvz., mokyklos direktorius, valytoja ir kt.). Mikrogrupėse vyksta rolių atlikimo savitarpio kontrolė, tarp grupės narių nustatyti tam tikri oficialūs santykiai (reikia vykdyti direktoriaus įsakymus, bet galima jį kritikuoti, net pasiskųsti nustatyta tvarka).
1933 m. Majo pasiūlė grupes skirstyti į formalias bei neformalias. Formaliomis laikomos grupės, sudarytos pagal tam tikras taisykles kokiems nors uždaviniams įvykdyti (laivo įgula, darželinukų grupė, krepšinio komanda ir pan.). Formaliose grupėse yra numatyti ir tam tikri formalūs tarpusavio santykiai, kurie remiasi kokiomis nors taisyklėmis (juridiniais aktais, bendravimo taiyklėmis, duotos kultūros papročiais ir pan.). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis15.13 KB
AutoriusMindaugas M.
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasasistentė Alma Žilinskaitė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grupiu konfliktai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Alytaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • asistentė Alma Žilinskaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą