Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Kaip valdyti konfliktą? (2)

Kaip valdyti konfliktą? (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Kas yra konfliktas? Konfliktų priežastys. Konfliktų naudingumas. Neigiami konfliktai. Konfliktai pagal pobūdį. Konfliktų tipologija. Konflikto prevencija. Konflikto sprendimo algoritmas. Nepasitenkinimo konkretizavimas. Sutikimas, kad kaltinimas, priekaištai turi pagrindą. Paaiškinimas, kaip jūs vertinate situaciją. Konflikto sprendimo rezultatai. Konfliktų sprendimas mokykloje. Išvados.

Ištrauka

Konfliktai yra kasdienio gyvenimo dalis. Kiekvienam žmogui kartais tenka pakliūti į sudėtingas bendravimo situacijas. Kad konfliktai būtų sėkmingai išspręsti, reikia daug žinių ir įgūdžių. Jeigu gebėsime jais tinkamai pasinaudoti, sugaištas laikas ir pastangos atsipirks keleriopai. Žmonės, kurie nagrinėja problemas, iškylančias sudėtingose bendravimo situacijose, paklausti, su kuo jiems pirmiausia asocijuojasi žodis "konfliktas", dažniausiai mini barnį, pykti, baimę, išsiskyrimą, Įtampą, ašaras, nusivylimą, muštynes ir daugybę kitų dalykų, susijusių su prasta savijauta, nepalankia situacija ir nepageidaujamomis pasekmėmis. Tik labai nedaug žmonių žodį"konfliktas" sieja su emocinės įtampos sumažėjimu, santykių pagerėjimu, situacijos išsiaiškinimu, problemos išsprendimu. Nemalonūs prisiminimai, skaudi patirtis dažnai trukdo įžvelgti teigiamus konflikto aspektus ir suvokti savo galimybes, rodyti iniciatyvą, stengtis pagerinti situaciją.
Konfliktus reikia mokėti tinkamai spręsti ir tinkamai elgtis į juos pakliuvus, žinoti kaip valdyti juos. Taigi aš savo darbelyje ir badysiu pateikti kuo daugiau ir veiksmingos medžiagos apie konfliktus, pateiksiu atsiradimo priežastis, ir ieškosiu patarimų kaipgi valdyti konfliktus?
Juk visiem maloniau būtų gyventi, jei mažiau žmonės įsiveltų į konfliktus ir būtų humaniškesni vieni kitiems. Konfliktas — tai priešingų, nesuderinamų požiūrių susidūrimas, sukeliantis stiprius nemalonius išgyvenimus. Konfliktai vyksta net ir tarp pačių laimingiausių, geriausiai sutariančių žmonių. Taigi tai natūralus ir neišvengiamas reiškinys.Labai svarbu suprasti konfliktų neišvengiamumą, nes priešingu atveju, kilus konfliktui, dėl to tuščiai ir be reikalo graušimės. Svajoti apie gyvenimą be konfliktų — tai tas pats, kas svajoti apie amžinai gerą orą — be lietaus, vėjo ir pūgų. Kasdieniniame gyvenime dažnai susiduriame su įsitikinimu, kad konfliktas — tai būtinai kažkas blogo. Tačiau iš tiesų konfliktai gali būti ir nenaudingi, ir naudingi. Čia tiktų palyginimas su bakterijomis, kurios gali būti ir žalingos, sukeliančios ligas, ir naudingos, padedančios virškinti arba naikinančios pramonės atliekas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-26
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis300.01 KB
Autoriusjolita
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. A. Šventickas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip valdyti konflikta (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. A. Šventickas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą