Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Konfliktai, jų sprendimo metodika

Konfliktai, jų sprendimo metodika

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Konflikto prigimtis. Kas yra konfliktas. Vidinių asmenybės konfliktų tipai. Vidinių asmenybės konfliktų sprendimas. Tarpasmeninių konfliktų tipai ir struktūra. Tarpasmeninių konfliktų sprendimas. Išvados.

Ištrauka

Juk ir vienos pusės visiškai pakanka, kad kiltų konfliktas, ar ne? Ar ne taip dažniausiai ir atsitinka? Bet norint jį užbaigti, juk būtinos abiejų pusių pastangos. Ir išties kaip galima ramiai gyventi, jei abi pusės šito nenori ir negali sutarti?
Atrodo, visame pasaulyje yra įsigalėjusi nuomonė, kad konfliktai kyla dėl vienos pusės veiksmų. Tačiau man atrodo, kad toks požiūris į sudėtingus dalykus yra naivus. Konfliktai paprastai kyla dėl tikrų - ir dažniausiai laikomų pagrįstomis – skriaudų iš abiejų pusių.
Kaip visuomenė ir masinės informacijos priemonės išmokė elgtis konfliktiškose situacijose? Pyksti, na tai parodyk, kad pyksti, ir atsiteisk. Kas nors tave nuvylė, duok jam į sprandą!!
Mat konfliktas yra lyg narkotikas. Jis jaudina, jis suteikia netikros galybės pojūtį, jį nušviečia spauda ir mes su juo taip susigyvename, kad iš esmės jo nekęsdami priprantame prie jo kaip prie narkotikų ir be jo nebesivaizduojame savo gyvenimo.
Agresyvus elgesys neretai suteikia tą pakilimo jausmą, su kuriuo mes nenorime skirtis. Daugeliui žmonių, praėjusių konkurencinės minties mokyklą ir gerai įsisavinusių jos taisykles, atrodo tiesiog šaunu "ką nors nugalėti,, ar futbolo aikštėje, ar teismo salėje. Štai kodėl kietakaktės teisinės strategijos pasaulyje tarpininkavimas daugeliui žmonių atrodo pernelyg "minkštakūniškas,, požiūris į nesutarimus. Masių mąstysenoje įvykus kažkokiems keistiems poslinkiams, tapo lyg ir "nevyriška,, , netgi "nemoteriška,, , pripažinti, kad ir kitas žmogus, kaip ir tu, gali turėti teisę į savo nuomonę ar jausmus.
Konfliktais labiausiai domisi trys mokslo kryptys: psichologija, politologija ir sociaologija, nors daugiau ar mažiau šias problemas liečia ir filosofija, pedagogija, istorija, karo mokslai, sociobiologija, net gi menotyra, matematika. Šiuolaikinė konfliktologija – reikšmingas teorinis ir taikomasis mokslas.
Psichologijos moksle galima skirti du stambius konfliktų tyrinėjimo laikotarpius – XX a. Pradžia – 6-aji dešimtmeti ir 6-ojo dešimtmečio pabaiga – dabartinį laikmetį. Pirmuoju periodu konfliktas nebuvo išskirtas kaip atskiras tyrimo objektas o buvo plačių koncepcijų (pvz., psichoanalizes ar socionometrijos) .Sudėtines dalis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-05
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.9 KB
Autoriusroma
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasRokiškio filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai ju sprendimo metodika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą