Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Kaip pasirinkti darbuotojus

Kaip pasirinkti darbuotojus

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

"Mokėti valdyti - vadinasi, mokėti pasirinkti". Nuo ko pradėti darbuotojų atranką? Informacijos apie kandidatus rinkimas. Pokalbio planavimas. Ar mokate pateikti klausimus. Ar mokate klausytis? Pokalbio laikas ir pokalbio eiga. Kandidatų įvertinimas ir pasirinkimas. Darbuotojų pasirinkimas - teorija ir praktika.

Ištrauka

Vadovauti nėra lengva. Būtų lengviau, jei iškart pasirinktumėte tinkamiausius darbui žmones ir tuo pačiu išvengtumėte darbuotojų kaitos. Pasirinkdami naujus darbuotojus priimate svarbiausią dalykinį sprendimą, nes nuo to, kokius pasamdysite žmones tiesiogiai priklausys jūsų ir kitų žmonių darbas. Dauguma vadovų tą žino, bet mano, kad tai sunku praktiškai įgyvendinti.
Sudėtingomis ekonominėmis sąlygomis tokius sprendimus tenka priimti gana retai, todėl svarbu, kad teisingai pasirinktumėte iš karto. Blogas sprendimas gali labai daug kainuoti - ne tik pinigų, bet ir laiko bei energijos. Pasirenkant darbuotoją labai svarbus objektyvumas, niekad nereikia pasiduoti savo emocijoms ir leisti, kad paveiktų kieno nors asmenybė ir išvaizda labiau nei sugebėjimai ar kvalifikacija. Svarbu pastebėti tas savybes, kurios gali būti svarbesnės negu požiūriai ar asmenybė.
Naujų darbuotojų atrankai reikia laiko. Samdant žmones labai svarbu, kaip ją atliksite. Procesas yra brangus laiko ir išteklių atžvilgiu, todėl verta jam gerai pasirengti ir skirti deramą dėmesį. Tinkamo žmogau pasirinkimas lems visos kompanijos sėkmę. Produktyvus ir kompetentingas žmogus teigiamai veiks kitus, mažins įtampą ir pakels nuotaiką. Dėl blogo pasirinkimo gali kilti įvairių problemų. Jeigu visi ilgai ir sunkiai dirbo stengdamiesi kompensuoti trūkumą, blogas naujo žmogaus pasirinkimas gali turėti jums nemalonių padarinių. Netinkamas žmogus yra kliūtis. Tinkamas žmogus - turtas. Verta stengtis pasirinkti gerai.
2. Nuo ko pradėti darbuotojų atranką ?
Skubota atranka, gerai neišsiaiškinus, kokia yra darbo specifika ir kokie žmonės jam tiktų, dažniausiai būna nesėkmingas, nes neapibrėžiamos pagrindinės darbo užduotys; neišsiaiškinama, koks žmogus geriausiai tiktų tam darbui bei daroma prielaida, jog svarbiausia, kad kas nors apskritai atliktų darbą.
Paprastai vadovai gana miglotai įsivaizduoja darbą, kuriam samdo žmones. Darbo aprašymas yra svarbiausia atrankos proceso dalis, nes jame tiksliai nurodoma, ką žmogus turėtų daryti. Pagal įstatymus kiekvienas darbas privalo turėti pavadinimą. Kadangi dauguma pavadinimų nieko nesako, darbo aprašymas yra naudingas: jame nurodoma, ką darbuotojas privalo daryti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis18.55 KB
AutoriusJ
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Kulytė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip pasirinkti darbuotojus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • D. Kulytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą