Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai (25)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Vidinių asmenybės konfliktų tipai. Vidinių asmenybės konfliktų sprendimas. Tarpasmeninių konfliktų tipai. Konflikto dinamika. Netiesioginiai konflikto sprendimo būdai. Konfliktiškų asmenybių tipai. Bendrieji principai ir patarimai sprendžiant konfliktus ir problemas. Išvados.

Ištrauka

Žmonės bijo konfliktuoti, nes tai jiems sukelia skausmą, įtampą, diskomfortą. Bet neigiamas emocijas laikyti užgniaužtas savyje nėra išeitis. Kiek ilgai tai gali trukti? O kai viskas, kas susikaupė viduje, išsilieja, pasekmės gali būti neprognozuojamos ir nelabai džiuginančios. Kai žmonės stengiasi laikytis ko toliau nuo konfliktų, išeina atvirkščiai: bendrauti normaliai darosi nebeįmanoma, ir ankstesni konfliktai palaipsniui sumenkėja iki trumpų pašnekesių. Nuolatinis smulkių konfliktų vengimas kelia didelę riziką. Kai problemų nusikratoma, jos netikėtai gali sprogti vėliau. Norint to išvengti, reikia nevengti spręsti problemas, netgi jei tai būtų konflikto būdu.
Konfliktai yra vienas pagrindinių socialinių reiškinių, nuolatos kylančių tarp draugų ir priešų, tarp tėvų ir vaikų, tarp vyro ir žmonos, tarp įvairiausių žmonių grupių. Juos tyrinėja socialinė psichologija, filosofija, sociologija, logika, teisė, medicina. Tačiau dėl didelės konfliktų įvairovės jų pažinimas nėra gilus, nėra vieningo mokslinio apibrėžimo, dėl to psichologinėje literatūroje tenkinamasi negalutiniais "darbo" apibrėžimais.
Konfliktas - tai priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar pažiūrų susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metu žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai. Konflikto terminas yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio ,,conflictus", kuris reiškia susidūrimą.
Dėl ko dažniausiai kyla konfliktas? Viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių – nesugebėjimas pažvelgti į situaciją lanksčiai, be išankstinių nuostatų. Į konfliktą su aplinkiniais lengviausiai įsivelia užsispyrę, inertiški žmonės, kurių pagrindinis gyvenimo tikslas – bet kokia kaina iškovoti aplinkinių pripažinimą, užimti prestižinę vietą visuomenėje. Konfliktams palankios sąlygos ir tuomet, kai yra keliami nerealūs reikalavimai aplinkai, sąlygos per didelio savojo Aš idealizavimo. Tokiu atveju žmogus ima jaustis pranašesnis už kitus, mano esąs teisuolis, neklystantis, galintis nurodinėti. Konfliktus taip pat gali sąlygoti pernelyg didelis konformizmas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-16
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis24.52 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai (25) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą