Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai (21)

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Konflikto apibūdinimas. Konfliktų rūšys. Konflikto priežastys. Konflikto signalai. Konfliktų sprendimas. Nekonstruktyvus konflikto sprendimas. Konstruktyvus konflikto sprendimas. Išvados.

Ištrauka

Gyvenimas be konfliktų neįmanomas ir neįsivaizduojamas, kadangi kiekvienas žmogus turi savo nuomonę ir privalo apginti ją nuo kitų, jeigu skiriasi. Tačiau šiandieninėje visuomenėje pykstamasi, ginčijamasi dėl visko. Net mažiausias menkniekis gali sugadinti per ilgą laiką užmegztus santykius, ryšius. Nuo konfliktų galima pereiti net ir prie agresijos. Konfliktai būna dviejų rūšių išoriniai ir vidiniai, taigi juos reikia mokėti skirti.Išoriniai, kai nesutarimas vyksta tarp dviejų ar daugiau asmenų tam tikroje aplinkoje, o vidiniai kai viskas išgyvenama viduje. Kiekvienas žmogus privalo pastebėti konflikto požymius ir žinoti jų sprendimo strategijas. Dažniausiai konfliktai kyla kai nesutampa nuomonės, bet kiekvienas žmogus privalo turėti savo nuomonę. Analizuojant šią temą atsižvelgiama į konflikto apibūdinimą, jų rūšis, priežastis, signalus ir t.t.
Nagrinėjant konfliktų vyksmą, pasireiškimo priežastis, analizuojamos ir jų sprendimo strategijos. Kadangi konflikto metu elgiamės gynybiškai, pastebėję problemą santykiuose su kitais būtina ją pripažinti ir spręsti.
Be konfliktų, nesutarimų mūsų gyvenimas būtų neįdomus, tačiau yra mitas, kad visi konfliktai išsprendžiami.
Konfliktas – priešingų, nesuderinamų tendencijų susidūrimas, sukeliantis stiprius, nemalonius išgyvenimus. Daugelis žmonių juos vertina neigiamai, nes konfliktai audrina stiprias emocijas ir sukelia nemalonius pojūčius, prisiminimus. Bet visi šie prieštaravimai turi ir teigiamą savybę – jie pasikeitimų stimulas ir pažangos variklis. Į iškilusį klausimą ,,konfliktas gėris ar blogis", atsakymas priklausys nuo žmogaus elgesio konfliktinėje situacijoje, jo problemų sprendimo būdų. Konflikto požymiai: besikeičiantis bendravimo pobūdis, bendravimas tampa nebe toks atviras, partneriai mažiau keičiasi informacija, atrenka, ką vienas kitam sakyti.
Pagal konflikto subjektus, tai yra jo dalyvius, konfliktai skirstomi į:
tarpasmeninius;
,,asmenybės – grupės";
tarpgrupinius;
vidinius.
Tarpasmeninis konfliktas – tai socialinis reiškinys, kurio metu susiduria dviejų arba daugiau asmenų prieštaringi interesai, nuostatos, tikslai arba tikslo siekimo būdai. Jie dažniausiai pasireiškia visose sferose – šeimoje, organizacijose, valstybinėse įstaigose. Jis nebūtinai yra išorinis, gali būti užslopintas.
,,Asmenybės – grupės" konfliktai kyla susidūrus grupiniams ir asmeniniams motyvams. Tai konfliktai tarp vadovo ir grupės, kylantys nepaisant grupės normų.
Tarpgrupiniai kyla susidūrus grupių interesams, vertybėms ir tikslams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-07
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis10.43 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasButkus
Švietimo institucijaŠiaulių r. Aukštelkės pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai (21) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Šiaulių r. Aukštelkės pagrindinė mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Butkus
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą