Išplėstinė paieška
 
 
 

Konfliktai (24)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Konfliktų samprata. Vidinių asmenybės konfliktų tipai. Tarpasmeninių konfliktų tipai. Konflikto struktūra. Konflikto dinamika. Konflikto sprendimo strategijos. Vaikų tarpusavio kivirčai. Skirtingo amžiaus vaikai savaip sprendžia konfliktus. Vaikų konfliktus kartais kursto tėvų klaidos. Išvados.

Ištrauka

Psichologija - mokslas apie žmogaus elgesį ir mentalinius procesus. Psichologija tiria psichinius reiškinius, jų kilmę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus. Mokslas apie sielą.
Konflikto terminas – yra kilęs iš lotinų kalbos žodžio –confliktus- t.y.- susidūrimas.
Konfliktas – tai priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metų žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai.
Konfliktai yra mūsų kasdienybės dalis. Jie atskleidžia sistemos, kurioje gyvename ir dirbame, netobulumus. Konfliktai, įtampos, problemos yra neišvengiami. Žmonės yra skirtingi: jie turi skirtingus požiūrius įvairiais klausimais, savus problemų sprendimo būdus. Tarpasmeniniai konfliktai kyla iš nesutarimų tam tikrais klausimais. Žmonės gali ir toliau nemėgti vienas kito net ir po vieningo sprendimo vien dėl neteisingo derybų būdo.
Tačiau, neišsiaiškinus tikrosios nesutarimų priežasties, ir kurstytojų nubaudimas gali konfliktą tik paslėpti, bet aistros, lyg rūkstantys po žeme durpynai, virs dar ilgai ir palankią akimirką prasiverš tikromis liepsnomis. Jos neužges, kol konfliktas nebus išspręstas.
Konfliktai – tai ne visada tai, kas yra "neteisinga", agresyvu ir pan. Konfliktai gali atlikti ir teigiamą vaidmenį:
Konfliktas – santykių, procesų vystymosi šaltinis;
Konfliktas – signalinis asmenybės keistis;
Konfliktas – galimybė suartėti;
Konfliktas – galimybė "išelektrinti" įtemptus santykius.
Pagrindiniai konfliktų tipai yra tokie:
1. Vidiniai asmenybės konfliktai.
2. Socialiniai konfliktai:
tarpasmeniniai;
tarpgrupiniai;
tarptautiniai.
Skirtingų žmonių nevienodas suvokimas įvairių reiškinių ir jų vertinimas gana dažnai sukelia ginčytinas situacijas. Jeigu tokia situacija sukelia grėsmę nors vieno iš sąveikos dalyvių suformuluotam tikslui, tai sudaro konfliktinę situaciją. Taigi, konfliktinė situacija - tai prieštaringos šalių pozicijos kokiu nors klausimu, siekimas priešingų tikslų ir įvairių priemonių jiems pasiekti naudojimas, interesų nesutapimas ir t.t.
Dažnai konfliktinės situacijos pagrindą sudaro objektyvūs prieštaravimai. Tačiau kartais pakanka kokios nors smulkmenos - nevykusiai ir ne laiku pasakytų žodžių, nuomonės, kitaip tariant, incidento, - ir konfliktas gali prasidėti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-13
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.89 KB
AutoriusDarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas12
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai (24) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 12 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą