Išplėstinė paieška
 
 
 

Depresija (6)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Depresija - kas tai? Kas sukelia depresiją? Kokie depresijos atpažinimo simptomai? Nuotaikos sutrikimų aiškinimas. Psichoanalitinis požiūris. Biologinis požiūris. Genetinė įtaka. Biocheminė įtaka. Socialinis — kognityvinis požiūris. Depresiją gilina netinkami vertinimai. Neigiamos nuotaikos skatina neigiamas mintis ir veiksmus. Užburtas depresijos ratas. Terapija. Psichologinė terapija. Psichoanalizė. Humanistinė psichoterapija. Elgesio terapija. Kognityvinė terapija. Psichoterapijos vertinimas. Biomedicininė terapija. Gydymas vaistais. Elektrokonvulsinė terapija. Psichochirurgija. Psichikos sutrikimų profilaktika.

Ištrauka

Turbūt žinote, kaip jaučiasi depresijos apimtas žmogus. Tam tikrais metų tarpsniais, greičiau tamsiais žiemos mėnesiais, o ne vasarą, pajuntate keletą depresijos simptomų. Galite jaustis stipriai nusivylęs ateitim, nepatenkintas gyvenimu ar atskirtas nuo kitų. Gali trūkti energijos dirbti ar net išlipti iš lovos; sunku sutelkti dėmesį, normaliai valgyti ar miegoti; kartais atrodo, kad geriau būtų numirti. Galbūt mokykloje mokytis buvo lengva, darbar gi blogesni pažymiai kelia grėsmę jūsų tikslams. Galbūt priešingi tėvų ir draugų lūkesčiai atrodo neištveriami. Galbūt į neviltį jus pastūmėjo socialiniai sunkumai — vienatvė ar nutrūkę meilės ryšiai. O svarstymai kartais tik dar labiau jus kankina.
Jei taip, jūs nesate vienas. Depresija — tarsi "sloga" tarp kitų psichikos sutrikimų — toks pavadinimas tiksliai nusako jos paplitimą, bet ne jos sunkumą. Ypač jautrūs depresijai yra jauni žmonės ir moterys.
Sunku nubrėžti ribą tarp normalaus gyvenimo "duobių" ir didžiosios depresijos. Džiaugsmas, pasitenkinimas, liūdesys ir neviltis yra skirtingi tolydybės taškai, ties kuriais kiekvienas iš mūsų gali atsidurti bet kuruo momentu. Depresija gali būti tinkamas atsakas į labai liūdnus įvykius, pavyzdžiui, svarbią netektį ar gedulą. Kai blogai jaučiamės reaguodami į skaudžius įvykius, tai rodo ryšį su tikrove. Didžioji depresija bus tuomet, kai depresijos požymiai (prastas apetitas, nemiga, apatija, beprasmiškumo jausmas, nesidomėėjimas šeima, draugais ir veikla) trunka 2 savaites ir ilgiau be jokios aiškios priežasties. Liūdesys, gavus blogą žinią, ir nuotaikos sutrikimas skiriasi taip, kaip uždusimas po fizinių pratimų ir nuolat kamuojantis dusulys.

Tai liga (kaip diabetas, aukštas kraujo spaudimas ar širdies liga), kuri diena po dienos veikia Jūsų mintis, jausmus, fizinę sveikatą ir elgseną. Tai kartu ir kūno, ir sielos liga. Tai labai svarbu suprasti ir ligoniui, ir jį supantiems žmonėms.
Dažnai pats sergantysis depresijos simptomus priskiria valios trūkumui, tinginystei, charakterio silpnumui, o aplinkiniai tikisi, kad jis "suims save į rankas", pažvalės. Tokie reikalavimai ir viltys beprasmiai.
Leiskite pateikti paprastą palyginimą: sergant diabetu, kūnas gamina per mažai insulino, ko pasėkoje pasireiškia ligos simptomai. Teikdamas kūnui papildomai insulino, diabetikas gali jaustis normaliai.
Sergant depresija, pakinta serotonino kiekis smegenyse. Vaistų, kurie reguliuoja serotonino kiekį, pagalba galima jaustis geriau. Tikėtis, kad depresiškas žmogus savaime "išsikapstys" iš tos būklės, kurią sukelia nenormaliai pakitęs serotonino balansas smegenyse, tiek pat vilčių kaip tikėtis, jog diabetikas pats įveiks insulino stoką.
Vis daugiau sužinant apie šią ligą, galbūt, keisis ir aplinkinių požiūris į sergančiuosius depresija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-22
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.52 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Kazlauskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Depresija (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • R. Kazlauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą