Išplėstinė paieška
 
 
 

Savižudybė (9)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Kodėl žmonės bando nusižudyti? Nuotaikos sutrikimai. Didžioji depresija. Biploninis sutrikimas. Nuotaikos sutrikimų aiškinimas. Nuotaikos sutrikimų įtaka savižudybei. Socialinių faktorių įtaka savižudybėms. Psichiatriniai savižudybių tipai. Tai ką aš galiu padaryti? Pagalba?.. Svarstymai?.. Kaip savižudybė paveikia šeimą ir draugus? Išvados.

Ištrauka

Sąvižudybių mastui nusakyti dažniausiai vartojamas rodiklis – savižudybių, tenkančių šimtui tūkstančių gyventojų, skaičius. Jis rodo, kiek nusižudo žmonių iš kiekvieno šimto tūkstančių visos šalies ar kurios nors grupės gyventojų. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad savižudybė arba mėginimas nusižudyti yra akivaizdus, aiškus, į akis krintantis įvykis, kurį pastebėti ir užfiksuoti tikrai nėra sunku, bet tai netiesa. Kiekviena visuomenė turi ir tam tikrą polinkį į savižudybes, tam tikrą savižudybių rodiklį. Jis yra labai svarbus tos visuomenės moralinės sveikatos atspindys. Šiandien socialiniuose
moksluose dažniau naudojamas terminas gyvenimo kokybė.
Žmonės, kurie mėgina žudytis, labai dažnai nori nutraukti ne savo gyvenimą, bet savo kančias. Tik nedidelė dalis šių kančių yra fizinės, sukeltos kūno negalių. Dažniausiai tai būna dvasios kančios: vienatvės, susvetimėjimo, netekties, gėdos, kaltės, baimės, bejėgiškumo, beprasmybės išgyvenimai. Tuo mes skiriamės nuo gyvūnų: jie patiria blogį tik kaip kūno skausmą; žmonės žino, kas yra sielos skausmas. "Kančia yra lyg ta kaina, kurią turime mokėti už mūsų žmogiškąją tobulybę" (J. Girnius).

Darbo objektas – savižudybė.

Darbo tikslas – atskleisti pagrindines savižudybės priežastis, atsakyti į daugeliui rūpimus klausimus.

Darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti socialinių faktorių įtaka savižudybėms;
2. Apibūdinti nuotaikos sutrikimus, kurie gali skatinti savižudybę;
3. Atsakyti į klausimus, kurie padės bent kiek pasijusti savižudžio "kailyje".

Paprastai žmonės bando nusižudyti, norėdami nuslopinti nepakeliamą emocinį skausmą, kuris gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Dažnai tai būna pagalbos šauksmas. Žmogus, bandantis nusižudyti, dažniausiai būna tiek prislėgtas, kad nesupranta, jog yra ir kitų pasirinkimų: mes galime padėti sustabdyti tragediją, stengdamiesi suprasti, kaip jie jaučiasi, padėdami jiems ieškoti kitų galimų pasirinkimų. Savižudžiai dažniausiai jaučiasi siaubingai izoliuoti; dėl savo kančių, jie nesugeba pagalvoti apie žmones, į kuriuos galėtų kreiptis, taip dar labiau padidindami izoliaciją.
Absoliučia dauguma atvejų, savižudis pasirinktų kitą kelią, jei taip baisiai nekentėtų ir galėtų vertinti veiksmus objektyviai. Dauguma savižudžių duoda įspėjamuosius ženklus tikėdamiesi, kad jie bus išgelbėti, nes jų noras yra baigti emocines kančias, o ne mirti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-26
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.68 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savizudybe (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą