Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Savižudybių problema Lietuvoje

Savižudybių problema Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Pirmas skyrius: Psichologinė krizė. Kas yra psichologinė krizė. Kaip žmonės išgyvena krizę. Psichologinių krizių kvalifikacija. Psichologinių krizių fazės. Psichologinių krizių priežastys. Pagrindiniai psichologinės krizės bruožai. Svarbu žinoti, kad... Antras skyrius: Savižudybės. Savižudybė - procesas. Vaikų depresija. Vaikų ir paauglių savižudybės. Pagyvenusių žmonių savižudybės. Vyrų ir moterų savižudybės. Savižudybių būdai. Kaip atpažinti pavojų. Rizikos faktoriai. Savižudybių tipai. Mitai ir tiesos apie savižudybes. Savižudybių prevencija . Intervencija. Ką sakyti ir kaip elgtis. Ko nesakyt ir kaip nesielgt. Postvencija. Kaip padėti sau. Kaip padėti kitiems. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Lietuva pagal savižudybių skaičių užima pirmąją vietą pasaulyje. Žudosi tiek suaugę žmonės, tiek vaikai. Deja, pastaraisiais metais savižudybių skaičius pakankamai stipriai auga, ypatingai daugėja vaikų savižudybių. Savižudybių rodikliai skiriasi tarp skirtingų amžiaus grupių, lyčių, gyvenamosios vietos.
Žiniasklaida, televizija, visuomenė plačiai kalba apie savižudybių problemą, tačiau niekas nesistengia plačiau papasakoti, kaip atpažinti pavojų, kaip padėti suicidines mintis turinčiam žmogui. Daugelis net neturi aiškių žinių kas tai yra suicidinės mintys ir veiksmai, kokios jų pasekmės.
Šio referato tikslas – išsiaiškinti kas tai yra savižudybė. Kokios jos priežastys, būdai, tipai. Taip pat panagrinėti Lietuvos savižudybių problemą. Panagrinėti vaikų, vyrų ir moterų savižudybių priežastis.


Psichologinė krizė- tai sveiko žmogaus reakcija į sunkią ir reikšmingą jam emociškai situaciją, kuri reikalauja naujų adaptacijos ir įveikimo būdų, nes turimų nebepakanka. Ištikus krizei, žmogų apima didelio psichinio diskomforto būsena, kuriai būdingi tokie jausmai kaip neviltis, bejėgiškumas, baimė, įtampa, nerimas, prislėgta nuotaika, pasimetimas.

Kas yra psichologinė krizė

Psichologinė krizė kaip terminas dažniausiai vartojamas medicinos psichologijoje, asmenybės psichologijoje ir psichoterapijoje. Šį terminą ir krizių teorijos pagrindus į psichologiją ir psichiatriją įvedė Erich Lindermann (1944) ir Gerard Caplan (1964). E. Lindermann į krizinius išgyvenimus pradėjo daugiau gilintis po to, kai jam teko teikti pagalbą nukentėjusiems nuo didelio gaisro žmonėms Bostono naktiniame klube. Po gaisro buvo dvi nukentėjusiųjų grupės- gaisro siaubą išgyvenę ir žuvusiųjų ugnyje artimieji. Tuomet E. Lindermann pirmą kartą atkreipė dėmesį į tai, kad žmonės gana skirtingai reagavo į šį tragišką išgyvenimą. Sukrėsti buvo visi, bet vieni nukentėję elgėsi pakankamai ramiai ir organizuotai, kitų žmonių elgesį buvo galima apibūdinti kaip sutrikusį (visiškas pasimetimas, šokas ir pan.). Stebėdamas krizę išgyvenusius žmones ilgesnį laiką, E. Lindermann aptiko, kad vienus žmones kriziniai išgyvenimai užgrūdina, sustiprina, o kitus palaužia. E. Lindermann priėjo išvados, kad svarbiausi faktoriai, kurie įtakoja žmonių reakcijas krizinių išgyvenimų metu yra asmenybės brandumas ir galimybė gauti pagalbą tuo metu.

Kaip žmonės išgyvena krizę

Paprastai visi žmonės panašiai reaguoja į traumą ir tai pasireiškia:
Fizinėmis (kūno) reakcijomis- širdies darbo, kraujo spaudimo pokyčiai, virškinimo sistemos sutrikimai ir pan.;
Pažintinių procesų pokyčiais- suvokimo, dėmesio, atminties sutrikimai, neadekvatūs sprendimai ir t.t.;
Emocinėmis reakcijomis, emocinių būsenų pokyčiais- nerimas, įtampa, prislėgta nuotaika, sąmyšis;
Elgesio pokyčiais- atsiribojimas, bendravimo, interesų susiaurėjimas, agresyvus elgesys ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-06
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai14
Dydis86.66 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus tarptautinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savizudybiu problema Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus tarptautinė mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą