Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Savižudybės samprata ir jos priežastys

Savižudybės samprata ir jos priežastys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Savižudybės samprata. Savižudybės priežastys. Depresija. Mokymosi sutrikimai. Fizinė negalia ir ligos. Šeimos įtaka suicidiniam elgesiui. Išorės veiksnių įtaka polinkiui žudytis. Žiniasklaidos įtaka savižudybei. Mokymosi sunkumai. Išvados.

Ištrauka

Pati didžiausia vertybė pasaulyje – žmogus, pati didžiausia problema – gyvybės nuvertinimas, savu noru ją nutraukiant. Savižudybė – ypatingas mirties atvejis. Ji visada sukrečia aplinkinius, sužadina ir smalsumą. Nepaisant socialinių ir kultūrinių veiksnių, skatinančių savižudybės plitimą visuomenėje, savižudybė yra individualus poelgis.
Kiekvieno žmogaus gyvenime būna sunkių momentų, kiekvienas savaip juos išgyvena ir bando spręsti iškilusias problemas, tačiau ne kiekvienas pagalvoja apie savižudybę, kaip apie įmanomą problemos sprendimo kelią. Ar mes suvokiame, ką išgyvena žmogus, ketinantis nusižudyti, kas pastūmėjo jį prie tokio sprendimo, kaip jis bandė susidoroti su gyvenimo sunkumais?
Pats natūraliausias klausimas, kylantis kalbant apie savižudybę, yra "kodėl?". Kodėl žmonės nusižudo? Bet nors kiek rimčiau pradėjus į jį gilintis, tampa aišku, kad vienareikšmiško atsakymo nėra, kad tai pats sunkiausias klausimas, į kurį galbūt ir neįmanoma aiškiai atsakyti. Kas tai: asmenybės krizė? Moralinis apsisprendimas? Nusikaltimas? Psichinė liga? – tebesvarstoma ir šiandien. Tačiau, manau, kad dar sunkiau rasti paaiškinimą, kodėl vaikai bando pasitraukti iš gyvenimo. Juk suaugę dažnai mano, kad vaikai nesižudo. Juk atrodo neįtikėtina, kad vaikas gali būti apimtas tokios nevilties ir taip kentėti, jog galėtų pasirinkti mirtį užuot gyvenęs. Daugelis iš mūsų įsivaizduojame, kad vaikystė yra nerūpestingas ir laimingas gyvenimo tarpsnis arba, kad vaikams trūksta gudrumo nuslėpti savo ketinimus. Įsivaizduojame, kad vaiko asmenybės struktūra neturi autodestrukcijos elemento. Deja, realybė yra kitokia. Kasmet Lietuvoje nusižudo 5-7 dešimties - keturiolikos metų vaikai. Įvairūs tyrimai rodo, kad 10-17 procentų paauglių jau yra bandę žudytis ir, kad daugiau nei pusė jaunų žmonių yra patyrę sąlytį su savižudybe, pažinojo žmogų – šeimos narį, draugą, pažįstamą, kuris nusižudė, ar mėgino tai padaryti. Dažnai aplinkinių užuojauta nusižudžiusiojo žmogaus atžvilgiu yra pavėluota: įvykusios nelaimės negalima pakeisti. Tačiau galima padėti žmogui, kai jis yra tik pakeliui tokio drastiško poelgio link.
Savižudybė – sudėtingas reiškinys, kuriuo nuo senų senovės domėjosi filosofai, teologai, gydytojai, sociologai, menininkai. Pasak prancūzų filosofo Albero Kamiū (Camus), tai vienintelė svarbi filosofijos problema ("Sizifo mitas"). Ši rimta visuomenės sveikatos problema reikalauja mūsų dėmesio, tačiau savižudybės prevencija ir kontrolė anaiptol nėra lengvas uždavinys. Kaip rodo esamos padėties tyrimai, savižudybių prevencija yra įmanoma, tik ši veikla turi būti plati ir įvairiapusiška. Labai svarbu sudaryti kuo palankesnes sąlygas vaikams ir jaunimui auklėti, efektyviai gydyti psichikos sutrikimus, kontroliuoti aplinkos rizikos veiksnius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-07
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis21.6 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojasdoc. A. Juodraitis
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savizudybes samprata ir jos priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • doc. A. Juodraitis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą