Išplėstinė paieška
 
 
 

Savižudybė (10)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Savižudybės apibrėžimas. Savižudybės priežastys. Problemos svarba ir mastai. Savižudybių prevencija. Presuicidinis sindromas. Lietuvoje vykdoma savižudybių prevencija. Savižudybių prevencijos kryptys. Savižudybių prevencijos programos tikslai. Išvados.

Ištrauka

Apibrėžti, kas tai yra savižudybė, literatūra ypatingai daug dėmesio neskiria, nes tai yra visiems gana aiškus ir suvokiamas dalykas. Kiekvienas iš mūsų išgirdęs žodį "savižudybė", nutikusį įvykį įsivaizduojame panašiai.
Pagal "Sociologijos žodyną" (1993) savižudybė – tai tyčinis savo gyvybės nutraukimas.
Tikriausiai niekas neprieštarautų, kad savižudybė pirmiausia yra visus ryšius su gyvenimu praradusio žmogaus nevilties aktas. [9] Bet, pasak E. Durkheim’o, "iš tikrųjų žmogus tebėra susietas su gyvenimu net ir paskutinę akimirką, bet tai nesukliudo jam iš gyvenimo pasitraukti; beje, visi atvejai, kai gyva būtybė savo valia atsisako to, kas jai buvo brangiausia, neabejotinai turi esmingų bendrų bruožų". [1, 5] Visoms galimoms šio lemtingo atsisakymo formoms būdinga tai, kad toks poelgis yra aiškiai apgalvotas, apsvarstytas; nežiūrint į tai, kokie to poelgio motyvai, prieš save pakėlęs ranką žmogus, veiksmo akimirką žino, kokia bus šio veiksmo baigtis. Tai ypatybės, kurios skiria savižudybę nuo kitų atvejų, kai žmogus eina mirties link nesąmoningai; pvz.: kareivis stoja mūšio lauke, netyčinis iškritimas per langą ir pan.
Savižudybė – tai mirtis, ištikusi žmogų kaip tiesioginis ar netiesioginis jo paties pozityvaus ar negatyvaus veiksmo padarinys jam pačiam žinant, kad būtent toks bus to veiksmo rezultatas [2]
Iš šio apibrėžimo galima suprasti, jog savižudybė užima tam tikrą vietą doroviniame žmogaus gyvenime.
Savižudybė – sudėtinga problema, kuri neturi kokios nors vienintelės priežasties ar paaiškinimų. Ją dažniausiai sukelia biologinių, genetinių, psichologinių bei aplinkos veiksnių visuma. Sunku paaiškinti, kodėl vienas žmogus žudosi, o kitas, atsidūręs panašioje ar net blogesnėje padėtyje, to nedaro.
Savižudybė – sudėtingas reiš1kinys, kuriuo nuo senų senovės domėjosi filosofai, teologai, sociologai, menininkai. Jis ypač aktualus šiandieninei Lietuvai, nes tai šalis su vienu aukščiausiu pasaulyje savižudybių rodikliu. Čia kasmet nusižudo apie 1700 žmonių ir 17000 mėgina nusižudyti. [11] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-05
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis21.91 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savizudybe (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą