Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Savižudybė - krizės apraiška

Savižudybė - krizės apraiška

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Savižudybė – kas tai? Autoagresija. Savižudybės samprata. Suicidinis sindromas. Krizės intervencijos modelis. Savižudybių priežastys ir riziką didinantys faktoriai. Savižudybių tipai. Savižudžių dvasinė būsena. Savižudybių anatomija. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėje visuomenėje vyrauja aktyvus gyvenimo tempas. Dėl jo žmonės susvetimėja, nebėra glaudaus ryšio tarp asmenų, netgi šeimos nariai kartais neturi laiko, noro ir galimybių labai artimai bendrauti. Šios sąlygos kelia grėsmę visuomenei. Žmonės, prarasdami ryšius su kitais asmenimis, tampa vieniši, jiems trūksta dėmesio, nuoširdžių pokalbių ir paguodos. Toks susvetimėjimas bei įtampa "gimdo" krizes, o vėliau dėl to kyla ir savižudybių rizika.
Savižudybės tema Lietuvoje įgavo didelį reikšmingumą. Ankstesniais laikais nebuvo tiek daug savižudybių, o dabartinėje Lietuvoje tai viena iš pagrindinių mirties priežasčių. Prieš keletą metų Europoje savižudybių skaičiumi vyravo Vengrija, dabar pirmauja mūsų šalis. Žinoma, šiuo faktu nedera ir negalima didžiuotis, o problemą reikia spręsti. Todėl būtina kalbėti ne tik apie savižudybių faktus, bet ir jos priežastis, prevenciją. Akcentuoti savižudybių būdų nereikėtų, nes tai gali asmenis tik paskatinti jais pasinaudoti. Geriau būtina skelbti pačius prieinamiausius ir veiksmingiausius metodus, kaip įveikti psichologines krizes, problemas šeimoje, darbe. Būtent toks veiklos principas padėtų išvengti vis gausėjančių savižudybių skaičiaus ir gal Lietuva prarastų ,,savižudžių tautos" vardą.
Šiuo darbu mėginama paaiškinti, kokios yra savižudybės, jų rizikos faktorius ir prevenciją.

Savižudybė - reikšminga mirties priežastis daugelyje vakarų šalių, kai kuriais atvejais jų būna daugiau nei mirčių autoavarijose per metus. Dauguma šalių išleidžia didžiulius kiekius lėšų kelių saugumui užtikrinti, bet mažai skiria savižudybių ir būdų joms išvengti tyrimams, o taip pat žmonių mokymui kaip išspręsti savo problemas.
Bandymai žudytis, mintys apie savižudybę dažnai yra požymis, kad žmogus nepajėgia susidoroti, dažniausiai dėl kokio nors įvykio ar eilės įvykių, kurie yra labai traumuojantys ar kankinantys. Dažniausiai šitie įvykiai praeis, jų poveikis galės būti sušvelnintas arba jų neįveikiamumas palaipsniui išnyks, jei žmogus galės priimti konstruktyvius sprendimus apie savo elgesį krizinėje situacijoje, kai ji yra pačioje blogiausioje stadijoje.
Savižudybė - sudėtingas reiškinys, kuriuo nuo senų senovės domėjosi filosofai, teologai, gydytojai, sociologai, menininkai. Pasak prancūzų filosofo Albero Kamiu (Camus), tai vienintelė svarbi filosofijos problema ("Sizifo mitas"). Ši rimta visuomenės sveikatos problema reikalauja mūsų dėmesio, tačiau savižudybės prevencija ir kontrolė anaiptol nėra lengvas uždavinys. Kaip rodo esamos padėties tyrimai, savižudybių prevencija yra įmanoma, tik ši veikla turi būti plati ir įvairiapusiška. Labai svarbu sudaryti kuo palankesnes sąlygas vaikams ir jaunimui auklėti, efektyviai gydyti psichikos sutrikimus, kontroliuoti aplinkos rizikos veiksnius. Savižudybės prevencijos programų sėkmę didžia dalimi gali nulemti kryptingas informacijos platinimas ir budrumo ugdymas.
Taigi kodėl žmonės bando nusižudyti? Argi visi savižudžiai yra pamišę? Kas gali padėti žmogui, kuris ruošiasi žudytis?
Visi šie ir daugybė kitų klausimų kankina medikus, bet kurios šalies piliečius, o ypač žmones, kurie savo gyvenime yra artimai susidūrę su savižudžiais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-24
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis31.08 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savizudybe krizes apraiska [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą