Išplėstinė paieška
 
 
 

Savižudybių problema

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Savižudybės procesas. Savižudybių statistika. Statistiniai duomenys apie savižudybes. Situacija Lietuvoje. Savižudybių priežastys. Socialiniai veiksniai ir savižudybė. Pagrindiniai savižudiško elgesio rizikos faktoriai. Istoriniai savižudybių tipai. Būdai mažinti savižudybių skaičių. Visuomenės ir valdžios požiūris į savižudybę. Kaip pastebėti potencialius savižudžius? Prevencinės organizacijos. Išvados.

Ištrauka

Pasaulinė sveikatos organizacija savižudybę apibrėžia kaip apgalvotą, savanorišką, pačio asmens inicijuotą ir pavojų gyvybei keliantį poelgį, kuris baigiasi mirtimi. Savižudybė - dažniausiai ilgo, kartais net visą gyvenimą trunkančio proceso rezultatas. Pamažu problemos kaupiasi, žmogus vis labiau jaučiasi nevertas ir nereikalingas, kol pagaliau jam ima atrodyti, kad atsidūrė visiškoje aklavietėje, jį užvaldo tik neviltis ir ją stiprinančios mintys. Pagaliau užtenka paskutinio lašo - kokios nors konkrečios priežasties ar preteksto - ir tada jau savižudybė įvyksta greitai.
Atlikti tyrimai rodo, jog dažniausiai ranką prieš save pakelia patys imliausi, darbingiausi jauni žmonės, neretai – paaugliai. Dažniausiai nusižudo žmonės tarp 15 ir 44 metų amžiaus.
Pasak su šia problema nuolat susiduriančių psichologų, pastangų tam užkirsti kelią dedama nemažai – analizuojamos priežastys, kuriami psichikos sveikatos centrai. Medikai ir psichologai jau seniai sutaria, kad savižudybių priežastys ne vien tik dėl sveikatos, jos slypi kur kas giliau, todėl pasitelkiant tik sveikatos apsaugą rezultatų šio reiškinio sprendimuose nėra. Tai reiškia, jog nagrinėti savižudybę reikia daugeliu aspektų.
Bandymai žudytis, mintys apie savižudybę dažnai yra požymis, kad žmogus nepajėgia susidoroti, dažniausiai dėl kokio nors įvykio ar eilės įvykių, kurie jam yra labai traumuojantys ar kankinantys. Dažniausiai šitie įvykiai praeis, jų poveikis galės būti sušvelnintas arba jų neįveikiamumas palaipsniui išnyks, jei žmogus galės priimti konstruktyvius sprendimus apie savo elgesį krizinėje situacijoje, kai ji yra pačioje blogiausioje stadijoje. Tai gali būti labai sunku.
Visais laikais savižudybė buvo ir tebėra sukrečiantis, prieštaringas, daug diskusijų keliantis reiškinys. Ji sukelia labai įvairias reakcijas, simbolizuoja labai įvairius dalykus: tragediją, šoką, siaubą, įniršį, nesupratimą, paguodą, palengvėjimą, gėdą, pagalbos šauksmą, skausmo išvengimą, bausmę, protestą, teisingumą, teisėtą pasirinkimą, ginklą, politinę poziciją, neviltį, liūdesį ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-22
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis128.42 KB
AutoriusVaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas
FakultetasISM Vilniuje
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savizudybiu problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • ISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą